Jdi na obsah Jdi na menu
 


*****************************************************

8. 5. 2009

Čtvrté místo na HERVIS CUPU 2009
 
Dne 8.května pořádala Admira na travnatém hřišti v Hovorčovické turnaj Hervis Cup pro hráče narozené v r.2001 a mladší, jehož hlavním sponzorem byla firma Hervis Sports. „Objednali“ jsme krásné počasí, turnaj zahájil předseda klubu pan Ing. Bedřich Bedrlík, role hlasatele se ujal výborný Dan Dvořák a v 10 hodin začaly první zápasy našich malých fotbalových nadějí.
Systém hry :
Družstva byla rozdělena do dvou skupin , kde se hrálo systémem každý s každým. Tři nejúspěšnější týmy z každé skupiny postoupily do nové skupiny, kam si přinesly výsledky a body z utkání s týmy ze základní skupiny. V nové skupině hrála družstva s týmy z opačné základní skupiny, které skončily na 1.-3. místě, resp. na 4. a 5. místě. Po odehrání všech těchto utkání o pořadí rozhodoval počet získaných bodů. V případě rovnosti bodů se postupovalo dle propozic turnaje.
 
Skupina A:
Skupina B:
1 FK Admira Praha
2 FK Ravel Ústí n.Labem
3 SK Slavia Praha    
4 FC Chomutov      
5 FK Tatran Kadaň   
1 FK Viktoria Žižkov
2 FK Baumit Jablonec 
3 FK Baník Most
4 FC Slovan Liberec
5 AC Sparta Praha
 
Hrací doba: 17. minut.
 
Zápasy v základní skupině :
 
Admira – Ravel Ústí n.L.   0 : 2
Od úvodního hvizdu měl Ravel častěji míč na svých kopačkách a ve 2. minutě nám vstřelil první branku. Hrálo se častěji na naší půlce a i když jsme si pár příležitostí vytvořili, nedokázali jsme je proměnit. Minutu před koncem Ravel zpečetil výsledek na 0 :2 a nebylo co řešit.
 
Admira – Kadaň   2 : 0
Kdo bude na hřišti pánem poznala Kadaň v 1.minutě, když Petr Matějka poslal dlouhou přihrávkou do brejku Pavla Hájka a ten nekompromisně zavěsil. Po rohovém kopu v 11.minutě se odrazil míč od kolena Martina Škurka a kadaňská síť se rozvlnila podruhé. V závěru hry jsme měli drtivou převahu a dvakrát nastřelili tyč.
 
Admira – Slavia   2 : 0
Na Slavii jsme vlítli a v 50.vteřině přišel první úder z kopačky Kuby Novotného 1 : 0. Ve 4.minutě Pavlík Hájek prostrčil míč na Petra Matějku, ale ten těsně minul bránu. V 8. minutě našel skulinku ve zdi Petr Matějka a z trestňáku zvýšil na 2 : 0. Slávisty jsme si pohlídali do konce hry a vyhráli.
 
Admira – Chomutov   1 : 1
Měli jsme jasnou převahu a soupeř nás ohrožoval pouze z rychlých útoků. Ani jeden z pěti pokusů o dorážku nám v 5.minutě při drtivém tlaku na chomutovskou bránou nevyšel. Gól padl až o čtyři minuty později po rohovém kopu, když si soupeř srazil míč do vlastní brány. Ve 13.minutě, po chybě našeho gólmana, Chomutov dorážkou vyrovnal na 1 : 1. Příležitostí jsme měli tak na dva zápasy.
 
Skupina o 1. – 6. místo.
 
Admira – Liberec   0 : 0
V základní skupině jsme skončili na druhém místě a nastoupili proti klukům z Liberce. I v tomto zápase jsme měli převahu, ale herně se nám příliš nedařilo. Opět jsme zmařili pár šancí a zápas skončil zbytečnou remízou.
 
Admira – Baník Most   2 : 3
Zápas s mírnou převahou soupeře. V úvodu hry jsme neuhlídali útočníka Mostu a ten nám střelou k tyči poslal gólovou vizitku. Po chybě gólmana jsme v 6.minutě vrátili úder a zásluhou Járy Horáka vyrovnali 1 : 1. Po rohovém kopu o minutu později soupeř zvýšil na 1 : 2. Po velkém tlaku v 11. minutě nás potrestal nikým nestřežen mostecký hráč a upravil na 1 : 3. Střelou po zemi v 15.minutě snížil opět Jára Horák na 2 : 3 . Do konce hry jsme už vyrovnat nedokázali a prohráli.
 
Admira – Sparta   2 : 4
V 5.minutě nám nevyšla šance Járy Horáka, který se snažil nadvakrát dorazit míč do sparťanské brány. Hra se přelila na druhou stranu a o minutu později jsme inkasovali - 0 : 1. Přihrávku Martina Kvapila dostal v 10.minutě na kopačku Pavel Hájek a vyrovnal na 1 : 1. Po dvou minutách Sparta zvýšila na 1 : 2. Ve 14.minutě překvapil gólmana Kuba Novotný a bylo opět vyrovnáno 2 : 2. Rychlému tempu soupeře jsme však nestačili, ubývaly nám síly a všude jsme byli o krok pozadu. V posledních dvou minutách jsme dostali dvě branky a bylo rozhodnuto. 
 
V konkurenci velmi kvalitních týmů jsme obsadili celkově pěkné, i když neoblíbené 4. místo.
 
Individuální ceny získali :
Nejlepší brankář : Jakub Pospíšil (SK Slavia Praha)
Nejlepší hráč : Jarda Zaspal (FK Ravel Ústí nad Labem)
Nejlepší střelec : Felix Čejka (AC Sparta Praha)
 
Konečné pořadí :
 
AC Sparta Praha
FK Ravel Ústí n/L.
FK Baník Most
FK Admira Praha
SK Slavia Praha
FC Slovan Liberec
FC Chomutov
FK Tatran Kadaň
FK Baumit Jablonec n/N.
FK Viktoria Žižkov
 
Vlaďka Z.                                 

  Medializace :
 
Pražský deník
 
Měsíčník Osmička (str. 24)
 
Pražský fotbal :
 

Co se o nás psalo :

 
 
 
(článek o Hervis Cupu je vlevo dole)
 
(stránka mládeže Sparty, článek týmu U8-Hervis Cup)
 
 
Vyhodnocení Hervis Cupu - ZDE