13. 12. 2008

EURO PRAHY 2008
„Míče ADIDAS se valí na Prahu“
Vezeme bronzové medaile a krásný pohár !

Dne 13. prosince – Od pořadatelů PFS, MHMP, TIME 4 SPORT jsme dostali pozvánku na turnaj EURO PRAHA 2008! Všichni jsme se na tento den těšili a byli jsme zvědaví, jak se našim klukům povede. Je sobota ráno a všichni přijíždějí do Edenu. Pár minut před devátou hodinou nastupují na umělý trávník 3. generace všechny týmy. Ve sportovní hale Slavie Praha velký turnaj nejlepších pražských týmů pro ročník 2001 právě začíná…..

Admira – Bohemians 1905 0 : 2
První zápas se nám příliš nepovedl a později jsme toho trochu litovali. Protože jsme si nedokázali vypracovat během hry téměř žádnou velkou šanci, potrestala nás Bohemka dvěma góly v 6. a 9. minutě. Změnit skóre měl možnost z přímého kopu,v 10. minutě hry, Péťa Matějka ale bohužel přestřelil bránu. Až ke konci jsme měli ještě velkou šanci vstřelit gól z dorážky, ale nakonec z toho nic nebylo.

Slavia – Admira 2 : 3
Než jsme se stačili rozkoukat, tak nám v 1. minutě Slavie dává první gól. Ve 4. minutě odpověděl Pavlík Hájek a je vyrovnáno. Péťa Matějka v 8. minutě křížnou střelou posílá Admiru do vedení. O dvě minuty později, obložen dvěma obránci, zvyšuje Honzík Horníček na 1 : 3. Po pár vteřinách Slavia snižuje na 2 : 3. Hru jsme kontrolovali až do konce a vyhráli jsme.

Admira – Háje 6 : 0
Střelecké hody, tak by se dal nazvat tento zápas. Ve 3. minutě se prosadil Péťa Matějka. Po pár vteřinách následoval jeden z nejhezčích gólů turnaje. Péťa Matějka rozehrává trestný kop na Lukáška Hejnka, který narážečkou posílá míč zpět, a Péťa téměř z půlky hřiště posílá krásnou střelu rovnou do šibenice. V závaru před bránou, v 5. minutě hry, Pavlík Hájek doráží míč do brány. Dva góly z dorážky dává v 8. minutě Kuba Dvořák. Kanonádu zakončil v 10. minutě Lukášek Hejnek, který krásně utekl po levém křídle a upravuje na konečných 6 : 0.

Dukla – Admira 1 : 4
Celý zápas s Duklou byl v naší režii. Chybu gólmana potrestal dorážkou, ve 2. minutě, Péťa Matějka a otevírá skóre. Po chvilce Dukla využila své šance a je vyrovnáno. V 8. minutě se prosadil Kuba Dvořák a gólem z dorážky posílá Admiru do vedení. Dnes výborný Filípek Pavlovič v 10. minutě zvyšuje na 1 : 3. Pár vteřin před závěrečným hvizdem zblokovaná střela Filípka Pavloviče pomalu přešla čáru a skončila v síti. Vyhráli jsme 1 : 4.

Výborně organizovaný turnaj byl obohacen o exhibiční utkání týmů Real Top Praha – Osobnosti Prahy. Všichni kluci fandili a bylo se opravdu na co koukat ! Na hřišti hrály takové osobnosti, jako jsou Švancara, Zuna, Suchařípa, Stracený, Novotný, Zelenka a další. Po skončení zápasu se většina kluků připojila ke společnému fotografování. Křtilo se i nové logo Pražského fotbalového svazu.

Semifinále:

Sparta – Admira 4 : 1
Viděli jsme rychlý a pěkný zápas se silným soupeřem. Protože Sparta ve skupině A nastřílela celkem 21 gólů a ani jeden nedostala, nedávali jsme si velkou naději na úspěch. Ale Tygři ukázali, že se žádného soupeře nezaleknou, a párkrát zle Spartě zatopili. Kluci dokázali se sparťany držet krok až do 7. minuty, kdy jsme inkasovali první gól. Po pár vteřinách přišel další. Kuba Karban v bráně a kluci v obraně se rozhodně nenudili. Na sparťany jsme ale opravdu nestačili. Další dva góly padly v 9. a 12. minutě. Přesto se nám, jako jedinému týmu na turnaji, podařilo po velkém boji vstřelit čestný gól. Ten přišel z kopačky Péti Matějka 15 vteřin před koncem časomíry.

O 3. a 4. místo

Admira – Motorlet 1 : 1 ( P 3 : 2 )
Tento zápas byl velmi vyrovnaný, se šancemi na obou stranách. Z půlky hřiště z nepřímého kopu vystřelil ve 2. minutě Péťa Matějka a míč končí v síti.Ale protože nebyl tečován, tak podle pravidel nebyl uznán. V 3 .minutě využil Motorlet svou příležitost a ujímá se vedení 0 : 1. O pár minut později se ocitl sám před brankářem Pavlík Hájek a nekompromisně dává vyrovnávací góól !! Zápas skončil remízou.

Penaltový rozstřel
Trenér vybral Péťu Matějku, Lukáška Hejnka a Pavlíka Hájka. První začínal Motorlet, ale střela minula bránu. Péťa s jistotou proměnil. Motorlet vzápětí vyrovnává na 1:1. Suverénně zavěsil Lukášek. I soupeř nedal našemu gólmanovi šanci a je vyrovnáno. Tentokrát je to Pavlík, který je posledním a rozhodujícím střelcem. Samozřejmě že se nemýlí a posílá míč rovnou sítě ! Hurááá……máme bronz.

Děkujeme pořadatelům za pozvání na tento krásný turnaj. Viděli a slyšeli jsme hudbou podbarvené a komentované všechny zápasy našich malých fotbalových nadějí. Nikdo neodešel s prázdnou a poháry různých velikostí dostaly všechny týmy. A jako bonus si každý tým odvezl sedm míčů ADIDAS!!

Že jsou Tygři velcí bojovníci, to ví už kde kdo. Zaslouženě dostali bronzové medaile a krásný pohár!! Kluci, GRATULUJEME!!
Admiru výborně koučovali trenér Petr Karban, za asistence Dana Dvořáka a Jardy Horáka. Děkujeme!