*********************************************************************(49)

6. 12. 2008
ZLATÉ MIKULÁŠSKÉ MEDAILE !

Je sobota 6.prosince odpoledne a my jsme po čtrnácti dnech opět v hale BIOS v Dobřichovicích. Aby si dostatečně zahráli všichni, byli do sestavy nominováni převážně hráči, kteří nenastoupili do turnaje v Jablonci. Koučování Tygrů tentokrát převzali Dan Dvořák a Jarda Horák. Bez několika opor týmu, se kluci vrhli do zápasů.

Slavia – Admira   3 : 4
První zápas a rovnou se Slavií, to si na úvod turnaje přeje asi málokdo. Ovšem pro naše Tygry to bylo jen zahřívací kolo. Po pár vteřinách, střelou k pravé tyči, se prosadil Péťa Matějka. Ve třetí minutě z trestného kopu Slavie vyrovnává na 1 : 1. Běží 5.minuta a střelou po zemi Jára Horák posílá Admiru do vedení. O dvě minuty později soupeř dává vyrovnávací gól. Rozhodčí sice pískal trochu jednostranně, ale nevidět ruku zahranou volejbalovým způsobem, už bylo trochu moc. Pokračovalo se ve hře. V 11.minutě Péťa Matějka hlavičkou překvapil gólmana Slavie a opět vedeme. Po dvou minutách udeřil Jára Horák a skóre se mění na 2 : 4. O pár vteřin později soupeř snižuje na 3 : 4. Více jsme už nedovolili. Tomuto zápasu by slušelo skóre 3 :7, ale opravdu výborný gólman Slavie nám to nedovolil .

Admira – ČAFC   3 : 0
Že jsou Tygři ve správné provozní teplotě, zjistila Čafka raz-dva-tři . Ve třetí minutě ,šikmou střelu Filípka Tůmy, pohotově doráží Péťa Matějka. V sedmé minutě Péťa zvyšuje na 2 : 0. I třetí úder zasadil soupeři Péťa, a to v 10.minutě hry. Kluci bojovali jako jeden tým a měli hru pod kontrolou, až do konce.

Pardubice – Admira   1 : 4
Do dalšího boje jsme se pustili s vervou. Ve 2.minutě dalekonosná střela Martínka Škurka prošla těsně kolem nohy Péťi Matějky a končí v síti. Rozhodčí připsal gól Péťovi. O minutu později ,střelou z dálky,z voleje trefil Péťa Matějka pravý horní růžek brány Pardubic. Další gól ,v 9.minutě, je opět z kopačky Péťi. Znovu jsme soupeře zatlačili,když zmatku před bránou využil Jára Horák a s pomocí obránce zvyšuje na 0 : 4. Ve 12.minutě ,střelou k tyči, soupeř snižuje na 1 : 4. Skončili jsme ve skupině první a jdeme do finále !

ČERTOVSKÉ FINÁLE

Admira – ČAFC Židenice Brno 4 : 2
K finálovému zápasu si rodiče našeho soupeře nasadili svítící čertovské rohy a začali mohutně fandit. Ale Tygři klukům z Brna ukázali, s kým mají tu čest. Po přihrávce Péti Matějky otevírá ve 4.minutě skóre Filípek Tůma ! Po pár vteřinách zvyšuje Péťa Matějka na 2 : 0. Běží 6.minuta a Andrej Lazarevič posílá míč za záda židenického gólmana. Uběhlo pouhých pár vteřin, když krásnou razantní střelou rozhoupal soupeřovu síť Filípek Pavlovič a vedeme už 4 : 0 !! Překvapený soupeř sebral poslední zbytky sil a v 8.minutě snižuje na 4 : 1. Ani změna taktiky na pět hráčů v poli bez brankáře, nebyla Židenickým nic platná. Tygři se rvali do posledního dechu a naše obrana jezdila doslova po zadku. Gól inkasovaný ve 12.minutě, nám rozhodně radost nezkazil, protože více jsme soupeři do konce hry nedovolili. Finálové skóre se zastavilo na krásných 4 : 2. Hurááá, máme ZLATO !! Po závěrečném hvizdu naši rodiče vběhli na hrací plochu a gratulovali klukům k vítězství ! V očích Tygrů byla velká radost z výhry a zařvali si vítězný pokřik. Po vyhlášení výsledků turnaje se jim na krku houpaly krásné zlaté medaile. BLAHOPŘEJEME !

O nejlepšího střelce turnaje se opět musel utkat Péťa Matějka. Shodný počet branek ( 9 !) měl s hráčem Sparty. V bráně stál výborný gólman Slavie. Rozstřel začínal Péťa, ale nepovedlo se a trefil gólmana. Hráč Sparty nekompromisně střelou k tyči zavěsil a vyhrál.

Zlaté medaile si vybojovali tito borci :

Naši bránu dobře střežil náš gólman Kuba Dvořák !
Filípek Tůma byl velkým bojovníkem a gólem ve finále si určitě zvednul sebevědomí !
Josífek Solazzo je prostě jistota a šikovný bek !
Kdo se chtěl dostat přes Filípka Pavloviče, ten tvrdě narazil. Přes něj nikdo neprošel !
Stejně tak obránce Martínek Škurek podal na tomto turnaji výborný výkon !
Velký srdcař je Martínek Kvapil ,který se bil jako LEV !
Že si obul „sedmimílové“ kopačky a dokáže být soupeři nebezpečný,nám ukázal Andrej Lazarevič!
Konečně se osmělil náš rychlý útočník, výborný Jára Horák !
Kdo umí hrát s velkým nasazením ? Přece smíšek a benjamínek týmu, Filípek Kalous(r.2002 )!
Držákem týmu, „buldozerem“ (vtipně označen Slávisty) a nejlepším hráčem v poli byl ,tentokrát v útoku, kapitán Péťa Matějka, který podal na tomto turnaji snad svůj nejlepší výkon !

S naprostým přehledem koučovali Dan Dvořák s Jardou Horákem a dovedli tým k vítězství!

Tygři z Admiry ukázali všem, že „druhá lajna“ u nás prostě neexistuje !

Závěrem : Krásná kombinační hra, nasazení, pěkné přihrávky, dravost = velká týmová souhra. Kluci, DĚKUJEME !