********************************************************(47)

22. 11. 2008

Po roce opět v Dobřichovicích vítězíme !

Do malé, ale útulné haly BIOS v Dobřichovicích jsme dorazili něco po osmé hodině. První zápas jsme měli až v 9.15 hodin, a tak jsme mohli v klidu zjistit změnu ve skupině A. Po dohodě si vyměnily místo domácí ABC Braník s Jabloncem,který měl původně hrát odpolední turnaj. Hrací doba byla 15 minut, v rozestavení 4 + 1 .

Skupina A: Skupina B:
1 Jablonec 1 Střešovice
2 ČAFC 2 Admira
3 Tempo (r.2002) 3 Motorlet
4 Union Žižkov 4 Sparta

Admira – Motorlet 3 : 2
Zápas s naší mírnou převahou. Ve 3. minutě vystřelil Pavlík Hájek a otevírá skóre. Po dvou minutách zahrozil opět Pavlík, když nastřelil břevno. Běží 7. minuta a Motorlet dává vyrovnávací gól. O minutu později se prosadil Kuba Karban a posílá Admiru do vedení. V 9. minutě z trestného kopu soupeř vyrovnává na 2 : 2. Tři minuty před koncem z trestného kopu střílí Péťa Matějka a vedeme 3 : 2. Do konce hry jsme si soupeře pohlídali a vyhráli.

Střešovice – Admira 2 : 4
Neuvěřitelný zápas. Střešovičtí na nás vlítli a ve 3. minutě inkasujeme první gól. Hraje se na obou stranách hřiště a Tygrům se prostě nedaří zakončit. Naopak soupeř využívá své šance v 8. minutě hry a zvyšuje na 2 : 0. Neviděli jsme to vůbec růžově a jen jsme tajně doufali….snad v remízu?? Ovšem to, co kluci předvedli, vyrazilo dech všem přihlížejícím. Začala 11. minuta,Tygři zaútočili a v minutových intervalech padaly góly jeden za druhým. První se trefil Péťa Matějka, po něm Pavlík Hájek a bylo rázem vyrovnáno. Na střídačce Tygři řvali : „Ještě jeden!“ a povzbuzovali tak své spoluhráče v poli. Krásně vyšel nacvičený signál z rohu a Luky Hejnek nekompromisně posílá Admiru do vedení! Poslední úder zasadil soupeři z trestňáku Péťa Matějka. Kluci dokázali během čtyř minut otočit skóre a vyhrát! To byl mazec!

Admira – Sparta 1 : 1
Velmi vyrovnané utkání,kde jsme měli více šancí než soupeř. Až v 11. minutě padl první gól. Bohužel do naší sítě. O dvě minuty později z trestného kopu Péťa Matějka vyrovnává na 1 : 1. Po pár vteřinách nám vyšel signál z rohu, ale střelu Lukáška Hejnka k pravé tyči gólman Sparty bravurně vyrazil. Zápas skončil nerozhodně.

FINÁLE

Jablonec – Admira 1 : 6
I když proti Jablonci budeme hrát na turnaji příští sobotu, náhoda tomu chtěla a my jsme si mohli soupeře „oťuknout“ už teď. A ťukli jsme si hned šestkrát ! V první minutě po našem autovém vhazování si soupeř ve zmatku před bránou dává vlastní gól. Po pár vteřinách rychlý útok Jablonce a je vyrovnáno - 1 : 1. No a pak začal „koncert“. Hned po rozehrání ze středového kruhu se ve 2. minutě trefil Péťa Matějka. Další minuta a Péťa z trestňáku zvyšuje na 1 : 3 . Pár minut se dařilo Jablonci držet hru pod kontrolou a mařit naše šance. Ale Tygři znovu zaútočili. V 11. minutě se zmocnil míče Kuba Karban a upravuje na 1 : 4. Běží 12. minuta a Jára Horák posílá míč za záda jabloneckého gólmana. V samotném závěru hry Andrej Lazarevič posílá přízemní centr před bránu, kde ho doráží s pomocí obránce Jára Horák. Skóre se zastavilo na krásných 1 : 6. Hurááá…Máme ZLATO !!!

Boj o nejlepšího střelce turnaje
S jabloneckým hráčem měl Péťa Matějka shodný počet branek. V bráně stál gólman Žižkova a začal penaltový rozstřel. Za stavu 3 : 2 střelu jabloneckého hráče gólman chytil na čáře. Rozhodčí gól neuznal a vypadalo, že je rozhodnuto. Ale po chvíli své rozhodnutí změnil a pokračovalo se v rozstřelu. Za stavu 3 : 3 se po každém dalším kopu posunul míč dál od brány. Tři střely Péti mířily k pravé tyči, dvě k levé, jedna pod břevno a poslední .…bohužel těsně nad břevno. Hodně smutný byl Péťa. To, že přestřelil bránu, ho tak nemrzelo, jako rozhodčím uznaný gól jabloneckému hráči. Ale v očích trenérů, spoluhráčů a většiny přihlížejících dospělých byl Péťa stejně vítězem.

Závěrem: Klukům patří velké díky za předvedený výkon a trenérům za skvělé koučování. Ze zlatých medailí měli všichni velkou radost. Kdo je nejlepší ? Přece Admira !

Gólman: Kuba Dvořák
Hráči: Miky Heinzel, Filip Pavlovič, Kuba Karban, Lukáš Hejnek, Pavlík Hájek, Kuba Novotný, Petr Matějka, Giuseppe Solazzo, Jarda Horák, Andrija Lazarevič, Jan Horníček, Martin Škurek, Martin Kvapil.