******************************************************(68)

8. 3. 2009

Stříbrné a „bramborové“ medaile z Dobřichovic!

Neděle 8. března – Na odpolední turnaj do Dobřichovic jsme přijeli pouze s osmi hráči a jedním gólmanem. První čtyřka si oblékla žluté dresy a druhá bílé. Bez jediného hráče na střídání podali kluci na turnaji obdivuhodný výkon! Neminul nás ani bratrovražedný souboj, když jsme ve skupině A skončili na prvním místě a ve skupině B na druhém. Ale pěkně popořádku….

Gólman : Pepa Smutný
Admira žlutá : Jára Horák, Miky Heinzel, Martin Škurek, Pavel Josefus.
Admira bílá : Martin Pfeifer, Honza Horníček, Petr Matějka, Lukáš Hejnek.

ADMIRA ŽLUTÁ

Admira ž. – Příbram 2 : 2
Ve 4. minutě vystřelil Jára Horák.Míč vyražený gólmanem a tečován soupeřem skončil v síti. V 8. minutě se prosadil Miky Heinzel a zvýšil na 2 : 0. Po dvou minutách se dostala Příbram do šance a snížila na 2 : 1. Pár vteřin před koncem nám soupeř vstřelil vyrovnávací gól. Pěkný zápas skončil remízou.

Admira ž. – Viktorka bílá 10 : 1
V prvních vteřinách vystřelil Miky a gólman taktak chytil míč na čáře. Následovala střela Martina Škurka - 1 : 0. Krásně si to vpředu dávali Miky a Jára a na žižkovskou bránu se valil útok za útokem. Ve 2. minutě udeřil Jára a ve 4. minutě Miky.V 6. minutě z trestňáku vystřelil Miky a odraženou střelu dorazil Pavel Josefus. O pár vteřin později z ojedinělého útoku Viktorka dává čestný gól. Následoval vlastní gól soupeře, který rozhodčí připsal Járovi. Do konce čtrnáctiminutové hrací doby ještě třikrát zakončil Jára a dvakrát Miky. Vyhráli jsme celkově 10 : 1.

Admira ž. - Neratovice 5 : 0
Na dalšího soupeře naši žluťáskové vlítli a opět v útoku řádili Jára s Mikym. To byla paráda. Kluci jeli „na plný plyn“ a nasázeli soupeři rovných pět branek. Během jediné 3. minuty dvakrát zavěsil Jára. V 8.minutě střelou k protilehlé tyči vsítil Miky.Dalšími dvěma góly rozhoupal ve 12.minutě neratovickou síť opět Jára a stanovil konečný účet 5 : 0.

Semifinále :

Admira ž. – Admira b. 5 : 1
Na bratrovražedný souboj nastoupili bílí hned bez přestávky, což bylo pro kluky dost vysilující. V jedné bráně jsme měli Pepina a do druhé jsme si vypůjčili libereckého gólmana. Bratrovražedný souboj začal. Kluci se vůbec nešetřili a bojovali ze všech sil. Žlutí byli nakonec ti šťastnější. První čtyři góly dal Miky a pátý vstřelil Martin Škurek. Jediný gól za bílý dal Martin Pfeifer. Žlutí zvítězili 5 : 1 a šli do finále !

FINÁLE :

Admira ž.– Příbram 1 : 4
Opět jsme narazili na Příbram. Už v 1. minutě nás soupeř překvapil a ujal se vedení 0 : 1. Běžela 5. minuta, když zařídil vyrovnání Martin Škurek 1 : 1. Urputně se bojovalo na obou stranách. A i když se kluci moc snažili, chvílemi už tahali nohy za sebou. V posledních čtyřech minutách jsme inkasovali tři branky a o vítězi bylo rozhodnuto. Příbram vyhrála 1 : 4.

Po velmi pěkném výkonu žlutí Tygři obsadili druhé místo a dostali zaslouženě stříbrné medaile !

ADMIRA BÍLÁ

Admira b. – Meteor 4 : 2
Meteor nás překvapil hned v 1. minutě - 0 : 1. Křížnou střelou zařídil vyrovnání ve 3. minutě Petr Matějka. O dvě minuty později to zkusil Martin Pfeifer, ale přestřelil bránu. Střelou pod břevno se Meteor dostal v 6. minutě do vedení 1 : 2. Z trestňáku vystřelil v 8. minutě Petr Matějka a odražený míč pěknou dělovkou k tyči zavěsil Luky Hejnek a bylo opět vyrovnáno. Z dalšího trestňáku střelou k pravé tyči se trefil v 9. minutě Petr Matějka. Po rohovém kopu zakončil ve 13. minutě Martin Pfeifer a upravil na konečných 4 : 2.

Admira b.- Viktorka modrá 3 : 2
Viktorka modrá byla dobrá, ale my byli lepší. V první minutě jedovatou střelu Viktorky náš gólman ve skluzu zastavil před brankovou čarou. Nabíhající útočník však stačil míč dorazit do naší brány. Ve 4. minutě udeřil Petr Matějka a bylo vyrovnáno.Další razantní střelu poslal ze zadu Petr Matějka a vedli jsme 2 : 1. Střelou tyči v 10. minutě Viktorka vyrovnala na 2 : 2. Góól řvali admiráci ve 13. minutě, když krásně nahrál Luky Hejnek na vpředu číhajícího Martina Pfeifera a ten nekompromisně zavěsil. Vyhráli jsme 3 : 2.

Admira b. – Liberec 2 : 2 (P 2 : 3)
S Libercem to byl velký souboj. V 5. minutě inkasujeme první branku 0 : 1. Hra se pak dlouho přelévala ze strany na stranu. Začala 11. minuta, když střelou po zemi Liberec zvýšil na 0 : 2. O minutu později Martin Pfeifer dvěma góly zařídil vyrovnání na 2 : 2 ! V samotném závěru hry, při útoku na libereckou bránu, zavěsil zároveň s hvizdem rozhodčího Honza Horníček. Gól rozhodčí ale neuznal. Penaltový rozstřel jsme prohráli 2 : 3, když Péťa Matějka minul bránu.

Semifinále:

Admira bílá v bratrovražedném souboji podlehla žluté Admiře 5 : 1. Viz výše uvedený článek.

O 3. místo

Opět jsme narazili na Liberec. První se trefil Petr Matějka, který v 5. minutě střelou pod břevno poslal Admiru do vedení. Po pár vteřinách se zmocnil míče Honza Horníček a vedli jsme 2 : 0. Liberec se rozhodně nevzdával a na našich bílých Tygrech se začínala chvílemi projevovat únava. V 9. a 14. minutě Liberec vstřelil dva góly a bylo opět vyrovnáno. Došlo zase na penaltový rozstřel. Psychika zřejmě ovlivnila Petra Matějku, jehož střelu tentokrát doprostřed brány liberecký gólman chytil. Vidina bronzových medailí se rozplynula a posunula nás na čtvrté místo.

Tygři podali opravdu velmi pěkný výkon a zasloužili si velkou pochvalu rodičů i trenérů. Kluci, byli jste VŠICHNI výborní !! Z Dobřichovic jsme si odvezli i jednu individuální cenu. Nejlepším střelcem turnaje byl Jára Horák ! Gratulujeme ! Děkujeme také gólmanovi Pepinovi (Viking).