***********************************************************(61)

7. 2. 2009

Pohár a bronzové medaile z Jablonce!

Dne 2. února – V sobotu ráno jsme zajeli do pěkné haly v Jablonci nad Nisou. Na poslední chvíli nám onemocněl jeden hráč, a tak jsme nastoupili v sedmičlenné sestavě a gólmanem. Změnou na tomto turnaji byla pro nás hra o mantinely a zákaz „malé domů“ pod hrozbou penalty. Hra byla rychlá a v rozestavení 4 + 1 si kluci opravdu pořádně zaběhali. Hrací doba byla 13 minut.

Gólman: Kuba Karban
Sestava: Filip Tůma, Jára Horák, Miky Heinzel, Martin Škurek, Petr Matějka, Pavel Hájek,

Admira – Sparta 2 : 1
Do prvního zápasu nám los určil těžkého soupeře, a tím byla Sparta. Od úvodního hvizdu se hrálo nahoru dolů a bylo se na co koukat. Ve 2. minutě soupeř vysokým míčem přehodil našeho gólmana a dostal se do vedení. O minutu později odpověděl Jára Horák, který dal chytře a v klidu střelou po zemi vyrovnávací gól. Zbývajících deset minut se hra stále přelévala ze strany na stranu, ale nikdo se nedokázal znovu prosadit. Smiřovali jsme se s pěknou remízou, když doslova 3 vteřiny před koncem časomíry poslal Filip Pavlovič přihrávku dozadu na Petra Matějku, který levačkou střelou k pravé tyči zavěsil. To byl krásný začátek turnaje. Porazili jsme Spartu 2 : 1!!

Admira – Jablonec B 4 : 0
Od úvodního hvizdu bylo znát, kdo je na hřišti pánem. Ve 4. minutě se prosadil Jára Horák a Jablonec poprvé lovil míč ze své sítě. Velkou šanci měl v 6. minutě Miky Heinzel, ale nakonec z toho nic nebylo. Běžela 8. minuta, když skóre zvýšil Filip Pavlovič, který za pár okamžiků ještě nastřelil tyč. Po divokém ostřelování jablonecké brány se střelou z dálky trefil v 10. minutě Filip Tůma a vedeme 3 : 0. Minutu před závěrečným hvizdem udeřil ještě jednou Jára Horák – 4 : 0. Trestný kop, z celkem výhodné pozice, jsme vzhledem k vypršení časového limitu už neměli šanci zužitkovat. Vyhráli jsme 4 : 0.

Admira – Most 3 : 2
Byl to pěkný zápas s naší mírnou převahou. Přihrávku od Pavla Hájka dostal na kopačku ve 3. minutě Miky Heinzel a vedli jsme 1 : 0. Po minutě vystřelil Filip Pavlovič a rozhoupal mosteckou síť podruhé. Začala 7. minuta, když soupeř nechytatelnou střelou pod břevno zavěsil a snížil na 2 : 1. Po rozehraném rohu zachytil v 8. minutě odraženou střelu Martin Škurek a suverénně zakončil – 3 : 1. Chybu gólmana potrestal Most v 10. minutě hry a snižuje na 3 : 2. Do konce hry se už nic podstatného nestalo.

Admira – Bohemians 1905 3 : 1
S o rok mladšími kluky jsme to zase tak snadné neměli. Malí Klokánci se nedali a bojovali, co jim síly stačili. Do vedení nás dostala ve 4. minutě střela Filipa Pavloviče, která pomalu přešla brankovou čáru a skončila v síti. Našeho příliš vytaženého gólmana překvapil soupeř v 8. minutě hry a do prázdné brány vstřelil vyrovnávací gól. Po minutě z rohového kopu poslal Petr Matějka míč na Filipa Pavloviče, ale Filipova tečovaná střela se vrátila zpět k Petrovi, který trefou k levé tyči zavěsil. Další minuta a centr Mikyho Heinzela dorazil Pavel Hájek a dal skóre 3 : 1 konečnou podobu.

Ve skupině jsme skončili první a čekali jsme, kdože bude naším soupeřem v semifinále.

Semifinále:

Admira – Žižkov 0 : 2
Velmi brzy jsme zjistili, že bojovníci ze Žižkova jsou velmi rychlí a nebudeme to mít vůbec lehké. Hrálo se střídavě na obou stranách a nikdo nechtěl dát svou kůži lacino. Bohužel jsme to byli my, komu se moc nedařilo. Nedokázali jsme si vytvořit téměř žádnou velkou příležitost. To Žižkov byl úspěšnější a dvěma dalekonosnými střelami pod břevno v 8. a 11. minutě nám dal lekci z produktivity. Ještě jednou musel zasahovat náš gólman, když další střelu soupeře vyrazil. Ale odražený míč se pomalu blížil k brankové čáře, kde ho naštěstí v poslední chvíli doběhl a odkopnul Petr Matějka. A tak za skóre 0 : 2 můžeme být vlastně rádi.

O 3. a 4. místo:

Admira – Jablonec A 1 : 0
O bronzové medaile jsme se utkali s domácím týmem Jabloncem A. Ve druhé minutě poslal Pavel Hájek přihrávku na Petra Matějku, který nedal gólmanovi šanci a zakončil. V úvodu hry jsme měli častěji míč na noze, ale postupně se hra vyrovnala. Jablonečtí se hodně snažili vstřelit vyrovnávací branku, ale my jsme si je do konce hry dobře pohlídali a vyhráli 1 : 0. Vybojovali jsme pěkné 3. místo!

Z Jablonce si kluci odvezli pohár a bronzové medaile. Blahopřejeme!