***********************************************

16. 11. 2008

Zasloužená remíza na závěr podzimu

SK Újezd 4 – Admira 3 : 3 (1 : 2)

Kunratice - V neděli 16. listopadu jsme kolem osmé hodiny přijeli do Kunratic. Bylo pod mrakem a chladno, a tak někteří rodiče s radostí přivítali nabízený horký čaj, nebo kávu v místní kantýně. Po obvyklém mumraji v šatně vyběhli kluci na travnaté hřiště. Malá rozcvička všechny probudila a v 9 hodin začalo naše poslední podzimní mistrovské utkání.
Naši bránu střežil Jakub Karban a v poli bojovali Lukáš Hejnek, Pavel Hájek, Jarda Horák, Martin Pfeifer, Jan Horníček, Matěj Bára, Filip Pavlovič, Martin Škurek, Jakub Dvořák, Jakub Novotný, Miky Heinzel a Petr Matějka.

Takový boj se soupeřem z dolní poloviny tabulky nikdo z nás nečekal. Domácí nasadili pěkné tempo a hned z prvního velkého tlaku doráží do prázdné brány první gól. Kluci se však nedali a snažili se, jak to šlo, vyrovnat. Hrálo se nahoru dolů, prostě mělo to spád. Ve čtvrté minutě využil svou šanci Pavlík Hájek a vyrovnává na 1:1. Oči jsme neodtrhli ze hřiště, protože se šance velmi rychle střídaly na obou stranách. Pěkná akce se povedla ve 13. minutě, kdy se po pravém křídle uvolnil Pavlík Hájek a jeho centr suverénně doráží Martínek Pfeifer! A byl to znovu Pavlík Hájek, který ještě v 18. minutě orazítkoval tyč. Do konce poločasu se skóre 1 : 2 nezměnilo.
Velká bitva pokračovala i ve druhé půli. Z rychlého protiútoku ve 32. minutě Újezd vyrovnává na 2 : 2. A už jsme zase na druhé straně, kde se Tygři snaží probít k bráně. Soupeř si dokázal vynutit během hry více rohových kopů než my, ale ani jeden nezužitkoval. Ve 48. minutě se v jasné gólové příležitosti ocitl domácí hráč, který se sám blížil k naší bráně. Ale náš výborný bek Luky Hejnek ve zlomku vteřiny zakročil. Bohužel už ve vápně. Byla z toho žlutá karta a rozhodčím nařízená penalta, kterou soupeř proměnil. Čas na hodinkách ukazoval minutu do konce, když se naši borci do toho znovu opřeli. Boj do poslední chvíle se vyplatil, protože po přihrávce Péti Matějky se dostal do šance Kuba Novotný a střelou po zemi dává vyrovnávací gól! Po pár vteřinách končí tento pěkný fotbálek zaslouženou remízou 3 : 3.