******************************************************

4. 1. 2009

Novoroční turnaj v Benešově
Stříbrné medaile!

Odpočatí po vánočních prázdninách jsme v neděli 4. ledna vyrazili na první turnaj v novém roce. Vůbec poprvé jsme navštívili pěknou nafukovací halu v Benešově. Do turnaje se přihlásily tyto týmy: SK Benešov 2001, FK Admira Praha, SK Forvard One (Děčín), FC Graffin Vlašim, SK Střešovice 1911, SK Benešov 2002. Hrálo se systémem každý s každým, v rozestavení 4+1, s hrací dobou 1 x 20 minut.

Admira – Střešovice 5 : 0
Od první minuty jsme soupeře sevřeli na jeho půlce. První gól padl v 5. minutě, kdy ve skluzu doráží míč do brány Péťa Matějka. Po pár vteřinách střelou po zemi zvyšuje Honzík Horníček na 2 : 0. V 6. minutě po centru Kuby Novotného zakončil opět Honzík Horníček. O minutu později pěknou střelu Andreje Lazareviče blonďatá gólmanka Střešovic bohužel chytila. Běží 13. minuta a v závaru před bránou se prosadil Pavlík Hájek. Po přihrávce Pavlíka Hájka zakončil v 15. minutě Péťa Matějka. Po třech minutách orazítkoval břevno Martínek Škurek. Do konce hry jsme soupeře k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli.

Benešov (2002) – Admira 2 : 3
Tento zápas byl velkým překvapením, neboť o rok mladší kluci z Benešova bojovali jako lvi. V 5. minutě po pěkném centru Pavlíka Hájka otevírá skóre Péťa Matějka. Soupeř vložil své síly do obrany a zdárně mařil naše šance. V 11. minutě z trestného kopu Benešov vyrovnává na 1 : 1. Po čtyřech minutách pěknou střelou k tyči posílá Pája Josefus Admiru do vedení. Po pár vteřinách křižnou střelou zvyšuje Pavlík Hájek na 1 : 3. Následovalo několik závarů před benešovskou bránou, kde byl úspěšnější soupeř. Minutu před závěrečným hvizdem Benešov snižuje na konečných 2 : 3.

Admira – Vlašim 10 : 1
Na hřišti dominovala Admira a na vlašimskou bránu se začal valit útok za útokem. Střela Kuby Novotného otevřela skóre v 7. minutě hry. Pak začalo pro soupeře „peklo“. Další minuta a opět Kuba v akci, kdy jeho střela s přispěním brankáře skončila v síti. Uběhlo pár vteřin, když se prosadil zase Kuba Novotný a vedeme už 3 : 0. V zápětí přišel v pořadí už čtvrtý gól Kuby. Střelou pod břevno zavěsil v 10. minutě Pavlík Hájek. O tři minuty později střelou k tyči zvyšuje Péťa Matějka už na 6 : 0. Následně, po pěkném centru Péťi, zakončil Pavlík Hájek, který si to po pár vteřinách zopakoval a s přispěním obránce upravuje na 8 : 0. V 16. minutě z trestného kopu střelou pod břevno inkasujeme gól. Minutu na to, střelou po zemi, rozhoupal vlašimskou síť Kuba Novotný. Zbývala minuta do konce, když si poslední branku vychutnával Honzík Horníček a upravuje na konečných 10 : 1.

Admira – Benešov 1 : 1
Všem bylo víceméně jasné, že vítěz tohoto zápasu vyhraje celý turnaj. S Benešovem jsou vždy velmi vyrovnaná utkání, a tak tomu bylo i dnes. Hrálo se nahoru dolů a oba týmy urputně bojovaly o každý míč. V úvodu hry trefil tvrdou střelou tyč benešovské brány Péťa Matějka. I když jsme si dokázali vytvořit více příležitostí než soupeř, tolik očekávaný gól stále nepřicházel. Naopak jsme to byli my, kdo v 10. minutě z rychlého útoku inkasuje. V 15. minutě orazítkoval tyč Luky Hejnek. O minutu později Péťa Matějka zařídil vyrovnání na 1 : 1. Velkou šanci změnit skóre měl z trestného kopu Benešov, ale Kuba „Dvořka“ jeho jedovatou střelu parádně vychytal. Pěkný zápas skončil remízou.

Děčín – Admira 2 : 8
Od úvodního hvizdu bylo znát, kdo je na hřišti pánem. V 1. minutě dává brankáři pěkné housle Péťa Matějka. Z trestného kopu zvyšuje Péťa na 0 : 2. O minutu později se prosadil soupeř a snižuje na 1:2. Po tomto gólu se kluci z Děčína znovu nadechli k útoku a v 6. minutě vyrovnávají na 2 : 2. Tygři znovu zaútočili a začalo to lítat. Honzík Horníček zavěsil v 7. minutě hry. Střelou k pravé tyči zvyšuje po minutě Kuba Novotný. Z trestňáku zakončil ve 13. minutě Péťa Matějka. Po dvou minutách se prosadil Pavlík Hájek. Běží 18. minuta a Honzík Horníček posílá míč za záda děčínského gólmana. Následoval poslední úder, který přišel z kopačky Kuby Novotného. Skóre se zastavilo na krásných 2 : 8.

Měli jsme jednu remízu a čtyři výhry, stejně jako Benešov. Díky lepšímu skóre obsadil první místo Benešov. Skončili jsme na krásném druhém místě, dostali stříbrné medaile a další pěkný pohár. Kluci, děkujeme a blahopřejeme! Získali jsme opět jednu individuální cenu. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Péťa Matějka! Za předvedený výkon pochválili kluky trenér Pavel Josefus a asistent Dan Dvořák.

Sestava: gólman Kuba Dvořák, hráči Kuba Novotný, Honzík Horníček, Martínek Škurek, Andrej Lazarevič, Pavlík Hájek, Péťa Matějka, Pája Josefus, Luky Hejnek.