**********************************************************

21. 12. 2008

Vánoční turnaj na Spartě

To je tak, když se na něco těšíte. Že si poslední turnaj v roce 2008 všichni parádně užijeme, na to se těšil skutečně každý. Bohužel se nám během týdne velmi rychle rozšířila marodka, a tak jsme s hrůzou počítali ještě zdravé hráče. Byli jsme nakonec rádi, že jsme jakžtakž dali sestavu dohromady, a bez několika opor týmu jsme nastoupili do zápasů. Do vánočního turnaje na Spartě, dne 21. prosince, nastoupilo těchto 12 kvalitních týmů :

12 Ústí nad Labem

Hrálo se ve dvou skupinách, ve dvou halách, systémem každý s každým. První tři týmy postupovaly do „Zlaté skupiny“ a bojovaly o celkové vítězství a krásný velký pohár. Ostatní týmy z obou skupin vstoupily do „Druhé šance“, s cílem vyhrát další pěkný pohár. Ve „Zlaté skupině“ i v „Druhé šanci“ se započítávaly body ze základní skupiny. Hrálo se o mantinely, s hrací dobou pouze 1 x 9 minut.

Turnaj začal slavnostním nástupem, který moderoval Martin Dejdar. Na hrací plochu postupně nastoupily všechny týmy, které doprovázely krásné malé mažoretky. Po tomto pěkném zahajovacím ceremoniálu se šly týmy připravit do zápasů. Všechny zápasy průběžně komentoval Saša Nikitin.

ZÁKLADNÍ SKUPINA:

Admira – Sparta II. 1 : 0
Naše jediné vítězství. V 7. minutě z trestného kopu vystřelil Kuba Karban a jeho střelu doráží Kuba Dvořák rovnou pod břevno.

Následovaly tři prohrané zápasy, ve kterých jsme se i přes několik našich šancí nedokázali prosadit:

Admira – Slavia 0 : 1
Opět jsme ostřelovali soupeřovu bránu a spálili několik šancí. A tak se potvrdilo už otřepané: „Nedáš -dostaneš“ a gólem vstřeleným v 7. minutě hry nám soupeř s chutí oplatil prohru z minulého turnaje.

Admira – Most 0 : 0
Opět vydřený jeden bodík.

Admira – Sparta I. 0 : 1

I když jsme celkově hráli dobře, bojovali a snažili se, naší velkou slabinou bylo neproměňování šancí. Skončili jsme celkově na 11. místě.

Při závěrečném vyhlášení, které moderovala Mirka Čejková, byli (mimo jiné) také oceněni nejlepší hráči jednotlivých týmů. Cenu pro nejlepšího hráče Admiry získal Pája Josefus! Všechny týmy dostaly medaile, pohár a drobné dárky. V samotném závěru výborně organizovaného turnaje jsme viděli krásnou laserovou show.

Děkujeme pořadateli za pozvání na tento pěkný turnaj.

PS: Škoda zranění Járy Horáka, které utrpěl mimo hru. Járo, přejeme brzké uzdravení !!