******************************************************************

28. 9. 2008

Vydřené vítězství a šťastná čtrnáctka

Bohemians 1905 - Admira 1 : 2 (0 : 1)

Je neděle 28. září, pár minut po 8. hodině ranní, a na hřišti Bohemky už běhají Tygři. Nechybí pořádná rozcvička, poslední pokyny trenérů a úderem 9. hodiny jdeme na to….

Do první půle jsme vstoupili s odhodláním nedat svou kůži lacino a porvat se o co nejlepší výsledek. Hned ve druhé minutě jsme si vytvořili velkou šanci, ale bez koncovky. Hrálo se nahoru dolů a bylo se na co dívat. Šťastná byla pro nás 14. minuta, kdy Pavlík Hájek poslal centr Kubovi Dvořákovi, který dorazil míč, s přispěním obránce, do sítě. Do konce prvního poločasu jsme hru kontrolovali a soupeři více nedovolili.
Ve druhé půli měli větší převahu domácí. Čtyři velké hrozby, po sobě jdoucí, jsme díky obráncům a skvělému Kubovi v bráně odvrátili. Štěstí se na nás usmálo opět ve 14. minutě, ale druhé půle. Přihrávka Péti Matějky našla přesně kopačku Honzíka Lapky, a ten zvyšuje na uklidňujících 0 : 2. Radost ale vystřídalo velké napětí, neboť situace se otočila a náš gólman měl plné ruce práce. Bohemka se rozhodně nevzdávala a stále vyvíjela silný tlak. Za faul v pokutovém území dvě minuty před koncem rozhodčí odpískal proti nám penaltu, kterou soupeř proměnil a snižuje na 1 : 2. Očima jsme tlačili čas na hodinkách, protože zbývající dvě minuty jsme byli pod drtivým tlakem. Ale náš gólman Kuba Karban měl parádní formu a všechny šance domácích vychytal. Vydřeli jsme vítězství s konečným skórem 1 : 2 a naší šatnou se nesl opět vítězný pokřik.

PS: Z tajného zdroje: Ta Admira má ale gólmana!

Další zápas nás čeká v neděli 5. října, kdy doma přivítáme kluky z Vršovic.