********************************************************************

29. 11. 2008

Bronzoví na turnaji v Jablonci

Dne 29. listopadu – V krásné hale v Jablonci byl hned po ránu pěkný cvrkot. Všude se to hemžilo malými fotbalisty a jejich trenéry, kteří dávali poslední pokyny před začátkem turnaje. Hrací doba byla 13 minut s počtem hráčů v poli 4 + 1 brankář. Dobře obsazený turnaj sliboval pěkný fotbálek a napínavou atmosféru.

Gólman: Kuba Karban
Sestava: Miky Heinzel, Pája Josefus, Kuba Novotný, Honzík Horníček, Giuseppe Solazzo, Martin Škurek, Petr Matějka, Luky Hejnek, Pavlík Hájek a Filípek Pavlovič.

Admira – Náchod 1 : 1
Ještě trochu ospalý zápas s naší mírnou převahou. Hned v první minutě střela Pavlíka Hájka jen těsně minula bránu. V 6. minutě inkasujeme z rychlého útoku gól. Pár příležitostí jsme měli, ale koncovka se nám nedařila. Až v 11. minutě z dálky vystřelil levačkou Péťa Matějka a krásným padáčkem posílá míč za záda náchodského gólmana. Je vyrovnáno! V závěru hry i přes naši velkou snahu vstřelit další gól skončil zápas remízou.

Junior Praha – Admira 1 : 3
Zápas s naší převahou. Po přihrávce Martina Škurka se hned v 1. minutě trefil Honzík Horníček a vedeme 0 : 1. Centr od Pavlíka Hájka dostává v 8. minutě hry Miky Heinzel a zvyšuje na 0 : 2. Běží 13. minuta a Junior snižuje na 1 : 2. Po pár vteřinách odraženou střelu od gólmana Junioru pohotově doráží Pavlík Hájek. Vyhráli jsme zaslouženě 1 : 3.

Admira – Junior Teplice 2 : 3
S kluky z Teplic, to jsou vždycky pěkné boje. V úvodu hry, ještě než jsme se stačili rozkoukat, jsme inkasovali gól. Hrálo se nahoru dolů a jen se čekalo, kam to padne. Miky Heinzel v 7. minutě posílá míč Kubovi Novotnému a ten vyrovnává na 1 : 1. O minutu později po malém zaváhání našeho gólmana soupeř zvyšuje na 1 : 2. Neuběhly ani dvě minuty a sám na bránu se řítí Kuba Novotný a je opět vyrovnáno! Chybělo pouhých pár vteřin do konce hry, když nám Teplice dávají gól. Prohráli jsme těsně 2 : 3.

Jablonec B – Admira 1 : 4
Jasná převaha Admiry. Po přihrávce Kuby Novotného otevírá ve 3. minutě skóre Miky Heinzel. O pár vteřin později chybu jabloneckého gólmana, kterému před výkopem vypadl míč na zem, okamžitě trestá Kuba Novotný a doráží míč do sítě – 0 : 2. V 5. minutě, po rozehraném rohu, pěknou razantní střelou zvyšuje na 0 : 3 Pája Josefus. Ve snaze o „malou domů“ se nám podařilo v 8. minutě nešťastně vstřelit vlastní gól – 1 : 3. O minutu později vystřelil levačkou Péťa Matějka a vedeme už 1 : 4. Do konce hry se už skóre nezměnilo.

Semifinále:

Ravel Ústí – Admira 1 : 0
Silný soupeř = pěkný, rychlý a velmi vyrovnaný zápas . Ve 2. minutě po našem zahraném rohovém kopu se následně soupeř dostává do rychlého brejku a dává nám gól. Velké boje se vedly na obou stranách hřiště po celou hrací dobu. I když Tygři bojovali velmi statečně, bohužel vyrovnat nedokázali a zápas skončil naší prohrou.

O 3. a 4. místo

Teplice – Admira 2 : 2 ( P 2 : 3 )
Proti nám opět stály Teplice. Křížnou střelu, která končí v naší síti, nám posílá soupeř už ve druhé minutě gólovou vizitku. Krásně přihrál Miky Heizel Kubovi Novotnému, který v 5. minutě zařídil vyrovnání na 1:1. O tři minuty později z trestňáku Péťa Matějka posílá Admiru do vedení. Drželi jsme klukům palce a nedočkavě čekali na sirénu ohlašující konec zápasu. Čas na světelné tabuli ukazoval pouhou minutu do konce hry, když Teplice vyrovnaly na 2:2. Museli jsme se připravit na penaltový rozstřel.

Penalty:
Trenér vybral Péťu Matějku, Pavlíka Hájka a Filípka Pavloviče. První kopaly Teplice, ale střelu k pravé tyči Kuba parádně vyrazil!!! Následně penaltu proměnil Péťa Matějka. I soupeřova střela končí tentokrát v síti. Pavlík Hájek s jistotou zvyšuje na 1 : 2.Teplice vyrovnávají - 2 : 2. Filípek Pavlovič ví, že se musí trefit. A vyšlo to ! Filípek suverénně střelou k tyči zavěsil a my vítězíme na penalty 2 : 3 !

Na turnaji sehráli kluci pěkné a vyrovnané zápasy a vybojovali si tak krásné třetí místo!! Při vyhlášení si unavení, ale šťastní Tygři převzali pohár i věcné ceny a s dobrou náladou se jelo domů.