**************************************************************************

28. 10. 2008

Šesté místo na turnaji Meteoru

Štěpničná – S předpovědí počasí se tentokrát meteorologové trefili. Zataženo,drobný déšť, nevlídno. Jen všem těm malým klukům, kteří přijeli 28. října na turnaj, to bylo úplně jedno. Zima nezima, huráá na fotbálek. Hrálo se ve dvou skupinách, systémem každý s každým, v počtu 7+1 brankář, s hrací dobou 1x15 minut.

Střešovice – Admira 0 : 1
Na soupeře jsme vlítli a z prvního rychlého útoku, ve 30. vteřině, dává Pavlík Hájek střelou po zemi gól. Měli jsme převahu, pár šancí spálili a soupeře k naší bráně vůbec nepustili. Pěkný začátek.

Admira – Žižkov 2 : 0
I v tomto zápase naši hráli velmi dobře. Velké nasazení, pěkné přihrávky, prostě radost koukat. V 7.minutě trefil Kuba Novotný brankáře, ale odraženou střelu poslal z voleje Péťa Matějka rovnou za záda žižkovského gólmana. Velkou příležitost měl Péťa znovu v 10. minutě, ale brankář střelu vyrazil. O dorážku se ještě pokusil Kuba Novotný,ale těsně minul bránu.O další dvě minuty později poslal Péťa Matějka další dalekonosnou střelu a rozhoupal soupeřovu síť podruhé. Vyhráli jsme 2 : 0.

Jindř. Hradec – Admira 0 : 3
Hned ve 2. minutě po nacvičené akci z rohu se prosadil Péťa Matějka. O dvě minuty později střelou po zemi zvyšuje Kuba Novotný na 0:2. Ve dvanácté minutě nám opět vyšel nacvičený signál z rohu a pěknou střelou z dálky nedal Luky Hejnek gólmanovi šanci. Tip jednoho z našich hráčů, že po dvou předchozích zápasech skončí ten další naší výhrou 0:3, se vyplnil.

Admira – Benešov 1 : 1
Čekal nás starý známý Benešov. Benešovští na nás vlítli a ve 3. minutě křížnou střelou inkasujeme gól. Hrálo se převážně na naší půlce, nebo ve středu hřiště.Přes dobrou obranu Benešova nebylo snadné projít, ale naši to nevzdali a stále se zkoušeli probojovat. Už jsme to viděli černě, když najednou ve 14. minutě poslal Péťa Matějka dlouhý pas Pavlíkovi Hájkovi, který běžel jako o život a krásnou střelou prostřelil benešovského gólmana. Vydřeli jsme remízu 1:1.

Senec – Admira 0 : 1
Kluci ze Slovenska s námi svedli celkem vyrovnané utkání. Už ve 3. minutě nastřelil břevno Kuba Novotný. Soupeř se nedal a bojoval o každý míč. Dlouhých 10 minut jsme čekali, až jsme se dočkali. Jediný a vítězný gól vstřelil Kuba Novotný. Hru jsme pak kontrolovali až do konce a vyhráli 0:1.

Admira – Teplice 0 : 2
S kluky z Teplic jsme v loňském roce na stejném turnaji svedli jeden z nejhezčích zápasů. Že nás čeká velmi dobrý soupeř, bylo více než jasné. Naši kluci byli pořádně vyhecovaní a toužili vyhrát. Hned v 1. minutě měl velkou příležitost Kuba Novotný, ale těsně minul bránu. O dvě minuty později se naprosto stejná situace zopakovala. Bohužel naše dvě velké šance nebyly proměněny. Bojovalo se střídavě na obou stranách. I soupeř měl dvě příležitosti, které ale na rozdíl od nás využil. Dva góly z dorážky jsme inkasovali v 6. a 15. minutě. Prohráli jsme 0 : 2 a připravili se tak o možnost bojovat o medaile. To byl pech.

Admira – Neštěmice 0 : 1

Do tohoto utkání provedl trenér změny v sestavě. Zahráli si všichni a hlavně ti, kteří v předchozích těžkých zápasech na hřišti dlouho nepobyli. Od začátku měl soupeř převahu a z velkého tlaku ve 3. minutě nám dává gól. Hrálo se převážně ve středu hřiště, nebo na naší půlce.Do konce hry jsme vyrovnat nedokázali.

Závěrem: I v tak špatném počasí, které nás provázelo celý den, hráli kluci velmi dobře. Snažili se a bojovali. Na cestě pro medaile nás zastavil až poslední soupeř ve skupině, a tím byly Teplice. Šesté místo na dobře obsazeném turnaji není vůbec špatné. Kluci, byli jste skvělí !

Admira: gólman Kuba Karban, hráči v poli Martin Pfeifer,Lukáš Hejnek, Filip Kalous, Pavlík Hájek, Kuba Novotný, Petr Matějka, Giuseppe Solazzo, Pavel Josefus, Jarda Horák, Dominik Slyvinszki, Andrija Lazarevič, Jan Horníček.