*******************************************************************************

22. 2. 2009

Druhé místo v Hradci Králové

Neděle 22. února – Na turnaj do haly Slavie v Hradci Králové přijelo bojovat celkem sedm týmů. Hrálo se systémem každý s každým, v rozestavení 5 + 1.

Admira
Gólman: Jakub Karban
V poli bojovali: Martin Škurek, Honza Horníček, Martin Kvapil, Jarda Horák, Miky Heinzel, Filip Kalous, Andrija Lazarevič, Pavel Hájek, Petr Matějka.

Admira – Dvůr Králové na Labem 2 : 0
Nám dosud neznámého soupeře překvapila v 1. minutě střela Pavla Hájka, který otevřel skóre. V 6. minutě se prosadil opět Pavel a trefou k protilehlé tyči upravil na 2 : 0. V 10. minutě ještě zahrozil Filip Kalous, když jeho míč těsně minul pravou tyč. Pár šancí jsme ještě měli, ale do konce čtrnáctiminutové hrací doby se stav utkání nezměnil.

Admira – Náchod 2 : 1
Kluky z Náchoda známe z turnajů v Jablonci nad Nisou, takže jsme na nic nečekali a pustili se do nich s vervou. Ve 2. minutě zavěsil Pavel Hájek a vedli jsme 1 : 0. V 8. minutě Náchod využil příležitost a vyrovnal. Stále jsme věřili ve vítězství a drželi jsme všechny palce. A povedlo se. Běžela 12. minuta, když Martin Škurek pěknou střelou pod břevno zařídil jednogólový náskok. Porazili jsme Náchod těsně 2 : 1.

Admira – Tesla Pardubice 1 : 0
Do dalšího zapasu jsme nastoupili proti Pardubicím. Zpočátku se nám moc nevedlo a stejně jako ostatní, jsme se i my s futsalovým míčem trochu „prali“. Radovali jsme se až v půlce zápasu, když rozhoupal pardubickou síť Miky Heinzel a dal jediný a vítězný gól. Do konce hry jsme si soupeře pohlídali a vyhráli.

Admira - Chlumec 2 : 0
Od úvodního hvizdu se hrálo na obou stranách a dlouho byl bezbrankový stav. V 9. minutě střelou po zemi překvapil chlumeckého gólmana Jára Horák a poslal Admiru do vedení. O čtyři minuty později zvýšil na 2 : 0 Miky Heinzel a vítězství bylo naše.

Admira – Hradec Králové 0 : 0
Soupeř na nás vlítnul a zamknul nás na naší půlce. Kuba v bráně nespustil oči z míče a několikrát pěkným zákrokem kluky v poli podržel. Trvalo dlouhých 10 minut, než jsme dokázali hru vyrovnat a náš gólman si mohl trochu oddechnout. Jedinou velkou šanci jsme si vytvořili až samotném závěru hry, kdy pár vteřin před závěrečným hvizdem střela Járy Horáka minula pravou tyč hradecké brány. I když byl Hradec lepší než my, naši dobrou obranu a gólmana nepřekonal. Utkání skončilo remízou.

Admira – Slavia Hradec Králové 2 : 1
Další pěkný zápas, tentokrát s domácím týmem Slavií. Hrálo se nahoru dolů a Tygři do posledního zápasu šli „hlava nehlava“. Prorazit obranou zeď soupeře však nebylo lehké. První branky jsme se dočkali v 5. minutě z penalty za hru rukou. Exekutorem byl Miky Heinzel, který s jistotou zakončil - 1 : 0. Po pár minutách se při našem střídání v poli zapomněl jeden hráč. Trest nás neminul. Následovala žlutá karta a vyloučení na 2 minuty. Během oslabení, střelou k levé tyči, Slavia vyrovnala. Hned po návratu vyloučeného hráče prostrčil Martin Kvapil míč na Filipa Kalouse a ten střelou po zemi zavěsil. Zvítězili jsme nad Slavií těsně 2 : 1.

Tentokrát nám zlato uniklo „o vlásek“, protože jen díky horšímu skóre jsme obsadili celkově druhé místo.