Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ - RICHTROVY BOUDY

24. 1. 2009
 Richtrovy boudy

 speed skier

 http://www.richtrovyboudy.cz/uvod/   

 
Zimní soustředění 24.01.2009 – 31.01.2009.

 

V sobotu 24.ledna 2009 odjelo sedmnáct kluků na své první zimní soustředění. Třicet minut stačilo k tomu,aby rodiče naložili do přistaveného autobusu zavazadla a v 10 hodin odjížděli Tygři - směr Krkonoše ! Po příjezdu do hor čekal všechny hodinový výšlap na místo, které se jmenovalo RICHTROVY BOUDY. Vedle velké krásné chalupy, ve které se kluci ubytovali, byl dlouhý pozvolný svah s pomou. Tady všichni každý den lyžovali, bobovali, stavěli si sněžné hrady,koulovali…..apod. Už druhý den po příjezdu jezdili na pomě všichni! Samozřejmě se na lyžích nevyhnuli několika pádům,po kterých někomu zbylo pár modřin,či malých odřenin. Ale to se stává, když se nepovede oblouček, nebo se jezdí šusem ze svahu. Dokonce si kluci postavili malý skokanský můstek, na kterém se řádilo o stošest. Během týdne si kluci zkusili i běžky. Postupně se na nich vystřídali (ve čtyřčlenných skupinách) téměř všichni a vyšlápli si trasu - Výrovka a zpět (3km). Dokonce se našli čtyři borci (Martin K.,Martin Š,Pája J.,Filip T.), kteří s Kačkou dobrovolně vyrazili až k chatě Na Rozcestí a zpět, což bylo neuvěřitelných 6km. Výlet na Výrovku absolvovali všichni i pěšky. Dolů se pak jelo na sáňkách, bobech, lopatách apod. V útulných pokojích si kluci poctivě uklízeli, takže žádný binec se nekonal. Bodování úklidu vyhrál pokoj Martina K., Martina Š, Filípka T. Odměnou byl krásný velký zmrzlinový pohár, který za snahu dostali nakonec všichni. Během celého týdne se naučili nelyžaři lyžovat a ostatní se postupně zdokonalili v tom, co ještě předtím moc neuměli. Dokonce pod dohledem Vidy a Kačky zvládli i školní povinnosti. V pátek dopoledne byli kluci rozděleni do dvou skupin,protože se konaly závody ve slalomu a sjezdu. Velkým překvapením pro všechny byl odpolední příjezd HORSKÉ SLUŽBY. Kluci zjistili, jak se dává dlaha, jak se hledá v lavině atd. Pak je čekalo vyhlášení výsledků závodů,medaile a drobné dárky.
 
V kategorii I.třída se na „bedně“ umístili :
 
Sjezd :                            Slalom:
1. Jakub Karban            1. Miky Heinzel       
2. Miky Heinzel              2. Martin Pfeifer
3. Filip Tůma                 3.Pavel Josefus
 
V kategorii II.třída se na „bedně“ umístili :
 
Sjezd :                           Slalom :
1. Petr Matějka             1.Petr Matějka
2. Martin Kvapil            2.Martin Kvapil
3. Giuseppe Solazzo      3.Jarda Horák
 
A co dál? Večer už se jen zabalilo, aby klukům ráno odvezla rolba zavazadla dolů k autobusu, kam přijeli kluci ještě naposledy na lyžích. Všem se na horách líbilo a během celého týdne se poznali také trochu jinak, než jen při tréninku a zápasech. A to bylo hlavním cílem tohoto prvního zimního soustředění.
 
Doprovodný tým: Manželé Karbanovi a Josefusovi,Martin Kvapil a Jarda Horák. Pomáhali i manželé Tůmovi a Radka Kalousová. Všem patří velké díky !  
 

Fotky najdete ve FOTOGALERII. 

 

Nezapomeňte !

U autobusu odevzdáte obálku označenou jménem, ve které    bude :
 
* kopie kartičky zdravotní pojišťovny
* potvrzení od lékaře
* potvrzení o bezinfekčnosti
* prohlášení o seřízení lyží

 

 

-  potvrzení lékaře ZDE (platí 1 rok)

 - prohlášení o odborném seřízení lyží ZDE                  (Podepisuje rodič, pokud servis nevydává své vlastní  potvrzení)

-  kartičku zdravotní pojišťovny (kopii)

- potvrzení o bezinfekčnosti (ne starší 1den) spolu s informací o lécích a souhlasem rodičů,s vyzvednutím dítěte v případě nemoci či zranění ZDE.

Účastníci zimního soustředění     

 
NE   - Dvořák Jakub                
ANO - Hájek Pavel
ANO - Heinzel Mikuláš
ANO - Hejnek Lukáš                                          
ANO - Holda Jan
ANO - Horák Jaroslav
ANO - Horníček Jan
ANO - Josefus Pavel
ANO - Kalous Filip
ANO - Karban Jakub
ANO - Kvapil Martin
ANO - Lazarevič Andrija
ANO - Matějka Petr
NE   - Novotný Jakub
NE   - Pavlovič Filip
ANO - Pfeifer Martin
ANO - Solazzo Giuseppe
ANO - Škurek Martin
ANO - Slyvinszki Dominik
ANO - Tůma Filip