Admira – Hradec Králové 2:2, Admira – Dukla 5:1

16. 5. 2011

Ústí nad Labem, dne 15. května – Ráno jsme všichni uvítali podmračené nebe bez deště, a přáli jsme si, aby to tak vydrželo celý den. Kolem desáté hodiny jsme všichni přijeli do Ústí nad Labem, kde nás v 7. kole čekali další dva kvalitní soupeři, Hradec Králové a Dukla Praha.

Admira – Hradec Králové 2:2
Oba týmy se do sebe pustily s velkým nasazením. Pozornost našeho gólmana prověřila ve 3. minutě z úhlu jedovatá střela hradeckých Votroků mířená pod břevno, kterou Fíkus parádně vyrazil nad bránu. O minutu později z trestného kopu Méďovu tečovanou střelu po zemi brankář chytil. Hrálo se nahoru dolu a byl to zápas plný osobních soubojů. Ve 12. minutě se po přihrávce Honzíka dostal do brejku Speedy, ale netrefil bránu. Po minutě zkusil zakončit Méďa, bohužel hradeckého brankáře nepřekonal. V 18. minutě záhraval soupeř trestný kop. Votroci zamířili na naší svatyni, ale připravený Fíkus měl oči všude a nebezpečnou skákavou střelu chytil. O tři minuty později jsme zahrávali rohový kop a Pavlova krásná hlavička se odrazila od země, zamířila pod břevno a hradecký gólman měl plné ruce práce. Přestože jsme měli častěji míč na svých kopačkách byli to Votroci, kteří ve 23. minutě z trestného kopu střelou tečovanou naším hráčem zavěsili a ujali se vedení – 0:1. Po chvilce se dostal do šance Speedy a znovu minul hradeckou bránu. Zbývala minuta do konce poločasu, když Méďa po rohovém kopu napodruhé dopravil míč do sítě a zařídil vyrovnání na 1:1.
Ve druhé části zápasu se obraz hry nezměnil. Ve 30. minutě se zkusil prosadit Pavel a o tři minuty později Jára poslal míč Lukášovi, ten zpět Járovi, a jeho pěkná střela z úhlu připravila horkou chvilku hradeckému brankáři. Ve 35. minutě Méďovu střelu z trestného kopu gólman chytil. Dokázali jsme si vypracovat víc příležitostí než soupeř, ale stále jsme neměli štěstí v koncovce. O minutu později vystřelil Speedy z úhlu, ale nikdo z nabíhajících hráčů dorážku nevyužil. V další minutě Pavel nahrál Méďovi, ten poslal pas na Josífka, bohužel vybíhající brankář stačil míč pokrýt. Hra se ve 40. minutě přesunula na naši stranu, kde po rohovém kopu Votroci dorazili míč do brány a byli opět ve vedení - 1:2. Čas plynul a všichni jsme s nadějí čekali na vyrovnávací gól. Za předvedený výkon Admiry, by prohra byla příliš krutá. Minutu před závěrečným hvizdem Méďa z trestného kopu zamířil a míč, který tečoval hlavu soupeře a před bránou ještě škrtnul Honzíkovu kopačku, rozvlnil hradeckou síť a bylo vyrovnáno - 2:2.

Při troše štěstí jsme mohli vyhrát, byli jsme přece jen lepším týmem, ale neproměnili jsme pár šancí a naopak jsme museli dotahovat skóre. Takže nás remíza zase tolik nemrzí. Trenér kluky a Fíkuse za výborný výkon pochválil.

Admira – Dukla 5:1
Zatímco jsme se v prvním zápase kochali pohledným fotbálkem, druhý zápas vypadal, jako ve zpomaleném filmu. První branka padla v 8. minutě, když po rohovém kopu Jára rozehrál na Tondu a jeho tečovanou střelu pohotový Speedy dorazil do sítě a poslal Admiru do vedení – 1:0. Bohužel jsme přistoupili na hru soupeře, byli jsme málo důrazní a pomalí. Běžela 11. minuta a rozhodčí nařídil za faul ve vápně proti nám penaltu, kterou Fíkus výborně zlikvidoval. Potom jsme si vytvořili hned několik šancí, ale bez koncovky. Po rohovém kopu hlavička Speedyho minula bránu, stejně jako pěkná Járova střela z úhlu skončila těsně nad břevnem. Později vystřelil Méďa , ale byl z toho pouze roh, po kterém Ondra hlavičkou těsně minul levou tyč. Za faul na Josífka nařídil rozhodčí v poslední minutě poločasu penaltu, kterou Méďa suverénně proměnil a zvýšil na 2:0.
V úvodu druhé půle Pavlův dlouhý pas nezužitkoval Speedy a Lukášovu střelu gólman vyrazil. Měli jsme pár pěkných kombinací, které jsme ale nedotáhli do zakončení. První střelu na naší bránu poslal soupeř ve 34. minutě a inkasovali jsme gól - 2:1. Kluci pokračovali v ospalém výkonu a ve 39. minutě je podržel gólman. Dukla z trestného kopu blízko naší svatyně zamířila střelu pod břevno a Fíkus ji parádně chytil. Třetí branky jsme se dočkali ve 42. minutě, když po našem rohu dopravil Speedy míč tam, kam patřil - 3:1. Ve 46. minutě Josífek orazítkoval břevno a pak ještě dvakrát musel zasáhnout Fíkus. Až v posledních dvou minutách hrací doby kluci zabrali a padaly góly. Za asistence Pavla prostřelil Jára brankáře a zvýšil na 4:1. V samotném závěru Méďa poslal míč do běhu Pavlovi, a ten levačkou ke vzdálenější tyči nekompromisně zakončil a stanovil konečný účet 5:1.