Admira – Kladno 2:3, Admira – Ústí nad Labem 2:2

28. 5. 2011

Rozhodla poslední minuta

Po odehrání základní části Minirepublikového mistrovství přípravek, které pořádala Českobudějovická okresní komise futsalu ČMFS, jsme obsadili krásné 4. místo. Soutěž měla vysokou úroveň a hrálo se vždy na krásně upravených hřištích. Kvalitní soupeři byli pro Tygry velkou výzvou a vyrovnané a adrenalinové zápasy patřily k nejhezčím v celé sezóně. Finálový turnaj na Slavii v půlce června, kde se utkají tři trojice dle konečného umístění mezi sebou, bude určitě pěkným zakončením této celoroční soutěže. Tam budeme ještě jednou bojovat o 4. – 6. místo.

Admira – Kladno 2:3
Lidice, dne 28. května – Poslední, 8. kolo minirepubliky se hrálo na krásném zeleném pažitu v Lidicích. Ze stánku voněla krůtička na grilu i klobásky, a tak s táckem plným dobrot jsme všichni sledovali zápasy malých fotbalových nadějí. Věděli jsme, že pokud dnes jeden zápas vyhrajeme a Příbram naopak klopýtne, tak můžeme být na třetí příčce, protože vzájemný zápas jsme měli lepší my.

Kluci z Kladna na podzimní prohru s námi nezapomněli a pustili se do nás s vervou. Úvodní mírnou převahu Kladna jsme přežili bez úhony a snažili jsme se zařadit vyšší rychlostní stupeň. V 6. minutě Jára z rohu rozehrál na Tomáše, ten propálil všechno co mu stálo v cestě a poslal Admiru do vedení - 1:0. O minutu později z rychlého útoku soupeř trefou pod břevno zakončil a bylo vyrovnáno – 1:1. Po chvilce poslal Méďa míč Josífkovi, ale brankář byl rychlejší. Kladno nás začalo tlačit a dvakrát nás zachránil Fíkus, který kladenské střely dobře zlikvidoval. V 16. minutě Speedy nezužitkoval Méďův dlouhý pas a byl z toho jen roh. Nevyužili jsme také trestný kop ve 20. minutě a z následného protiútoku Kladno přestřelilo bránu. V další minutě nám soupeř zahrozil ještě jednou. V poslední minutě poločasu z trestného kopu Méďa poslal míč do přehuštěného prostoru před bránou a hlavička Josífka minula levou tyč.
Začal druhý poločas a ve 27. minutě střelu z úhlu dorazil soupeř do sítě a ujal se vedení 1:2. Kladno svou další příležitost nevyužilo, stejně jako dva rohové kopy za sebou. Po pár minutách jsme se vzpamatovali a snažili se plnit pokyny trenéra a více kombinovat. Ve 38. minutě Speedy poslal centr před bránu a Honzova hlavička skočila v rukou gólmana. O dvě minuty později nám vyšel nacvičený signál z rohu, kdy Jára rozehrál na Tomáše, který suverénně zavěsil a bylo vyrovnáno 2:2. Ve 42. minutě za faul na Tomáše rozhodčí dokonce vytáhl žlutou kartu a nařídil trestný kop, který Fíkus neproměnil a byl z toho pouze roh. O chvilku později se na pravém křídle uvolnil Jára, nahrál Méďovi, ale střelu po zemi brankář chytil. Běžela poslední minuta zápasu a centr od rohového praporku dorazil hráč Kladna do sítě a vstřelil vítěznou branku - 2:3. V pěkném a velmi vyrovnaném utkání nám Kladno oplatilo podzimní porážku a vyhrálo.

První poločas bylo lepší Kladno, ve druhé půli jsme byli zase lepší my. Remíza by pěknému zápasu slušela víc, ale rozhodla naše chyba v poslední minutě.

Admira – Ústí nad Labem 2:2
Druhý zápas minirepubliky proti Ústí nad Labem byl rovněž pěkný. V prvních minutách hry minul bránu Tomáš. Pak nahrál Josífek na kopačku Méďi, jenže střela zamířila nad břevno. V 10. minutě do brány mířila Járova střela pod břevno, kterou ústecký gólman chytil. Vyrovnaný zápas pokračoval a zavěsit zkusil Lukáš. Také snaha Méďi s Tomášem skončila ve 20. minutě bez gólového efektu. Ve zbývajících pěti minutách poločasu soupeř převzal otěže zápasu do svých rukou a jen zázrakem jsme neinkasovali. Fíkus naštěstí dvojitou dorážku chytil a pak dvakrát Ústí, stejně jako před tím my, minulo bránu. V poslední minutě jsme soupeře zatlačili, Jára přistrčil míč Kubovi, ten ho poslal před bránu a Josífkovi nezbylo nic jiného, než ho uklidit tam, kam patřil - 1:0.
Po změně stran jsme byli mnohem aktivnější, více jsme kombinovali a stříleli. V úvodu druhé půle jedna Méďova střela po pěkné akci s Matesem minula bránu, druhá skončila nad břevnem. V 31. minutě nahrál Jára Josífkovi a slabá střela zamířila vedle brány. Ve 33. minutě rozehrávku našeho gólmana zachytil hráč Ústí a Fíkus měl velké starosti. Ale dobře to dopadlo, stejně jako o minutu později soupeřem nastřelené břevno a neproměněný trestňák. Hrálo se střídavě na obou stranách hřiště. Znovu jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a ve 40. minutě Méďovu střelu brankář chytil. Potom pěkná akce Járy, Josífka a Méďi skončila trefou do břevna. Gól jsme řvali ve 20. minutě, když Méďa nahrál Speedymu a ten zasadil soupeři druhý úder - 2:0. Neradovali jsme se ale dlouho, protože po chvilce z rychlého útoku ústecký hráč zakončil a snížil na 2:1. Hra se rychle přelila na polovinu soupeře a Tomáš i Speedy trefili břevno! Závěr byl jako na houpačce, na jedné straně Fíkus chytil nepříjemnou střelu, na straně druhé Speedyho a Méďi šance skončily nad bránou. Zbývala minuta do závěrečného hvizdu, když jsme soupeře neuhlídali a inkasovali jsme vyrovnávací gól – 2:2. Škoda, tenhle zápas jsme mohli vyhrát.