Admira – Mladá Boleslav 4:3, Most – Admira 2:3

2. 5. 2011

Mladá Boleslav, dne 1. května – V den státního svátku jsme zajeli do pěkného areálu ZŠ ve Václavkově ulici v Mladé Boleslavi, kam se sjelo všech devět týmů Minirepublikového mistrovství přípravek. Opět se nám rozšířila marodka, a tak bez gólmana, se sestavou hráčů doplněnou o Berta (r.2001) z Vikingů, jsme nastoupili proti dvěma soupeřům, které nám do 6.kola určil los. Do brány jsme obětovali hráče z pole, a tím byl Méďa.

Admira – Mladá Boleslav 4:3
Pořádně vyhecovaní jsme se pustili do kluků z Bolky a snažili jsme se co nejdříve zavěsit, ale nevycházela nám koncovka. Ve 3. minutě Pavlova střela zamířila nad břevno, v 7. minutě jsme nevyužili trestný kop a v 9. a 10. minutě dvě Josífkovy nebezpečné střely boleslavský gólman vyrazil. V 11. minutě naopak zatrnulo nám, ale tečovanou střelu Bolky Méďa naštěstí bravurně vyrazil. Přestože známe některé fígle soupeře, moment překvapení zafunguje vždycky. Začala 12. minuta a Bolka rozehrála rohový kop s takovou rychlostí, že se naši borci nestačili ani postavit před bránu a - míč se houpal v síti - 0:1. Sice ne tak svižně jako soupeř, ale v 15. minutě jsme Bolce oplatili „stejnou mincí“, když Jára z rohu rozehrál na kopačku Tondy, a ten zařídil vyrovnání na -1:1! Pěkný a vyrovnaný zápas pokračoval a další rohový kop a ani trestný kop jsme nezužitkovali. Bolku se nám podařilo překvapit ve 23. minutě, když z rohu Jára rozehrál na nabíhajícího Berta a trefa pod břevno znamenala vedení Admiry - 2:1. Znovu jsme se radovali minutu před koncem poločasu, kdy se po trestném kopu před bránou nejlépe zorientoval Pavel a z otočky po zemi dorazil míč do sítě - 3:1.
Věděli jsme, že nás čeká hodně těžký druhý poločas. Hned v úvodu druhé půle se na nás usmálo štěstí a Pavel z trestného kopu krásnou dalekonosnou střelou pod břevno zakončil - 4:1. Ani tříbrankový rozdíl Bolku nerozhodil a zápas plný osobních soubojů pokračoval. Že je soupeř nevyzpytatelný jsme poznali ve 30. a 31. minutě, když nám vstřelil dvě branky a skóre se rázem změnilo na 4:3. Boleslavští ožili a s přibývajícími minutami nás zlobili čím dál tím více. Speedyho šance, kdy šel sám na gólmana nám nevyšla a ze dvou trestných kopů trefil Pavel jednou břevno a další střelu brankář chytil. Sledovali jsme čas na hodinkách a povzbuzovali jsme kluky, aby závěrečných pár minut jednobrankové skóre udrželi. Nejvíc byl nervózní Méďa v bráně, který stále hulákal na kluky, aby si hlídali hráče. Velkou šanci měla Bolka ve 46. minutě, ale Méďa střelu mířenou k tyči parádně vyrazil. Se závěrečným hvizdem nám spadl „kámen ze srdce“ a velmi pěkný zápas jsme vyhráli těsně 4:3.

„Wow, to byl adrenalin!“ říkali si rodiče. To jsme ale ještě netušili, kolik šedivých vlasů nám přibude při utkání s Mostem.

Most – Admira 2:3
Trochu jsme se báli, aby se kluci nenamlsali předchozím vítězstvím a druhý zápas nepodcenili tak jako na podzim, kdy jsme porazili Kladno a poněkud nešťastně prohráli právě s Mostem. Bojovně naladěný soupeř nám dal najevo, že body nám nedá tak snadno. Hned v 1. minutě jsme si to zkomplikovali a po rohovém kopu soupeře jsme si dali vlastní branku - 1:0. Most s námi sváděl urputné souboje a v 6. minutě nastřelil tyč. Snahu vyrovnat měl o minutu později Lukáš, ale míč zamířil nad břevno. V 10. minutě chybu Méďi při rozehrávce potrestal útočník Mostu, který zachytil míč a do prázdné brány pohodlně zakončil - 2:0. Kluci povzbuzováni fandícími rodiči bojovali o každý míč a snažili se změnit nepříznivé skóre. Mostu začal docházet dech a tak jsme ho zatlačili na jeho polovinu. V 11. minutě se do velké šance dostal Speedy, ale netrefil prázdnou bránu. Také další Speedyho střela v 15. minutě skončila bohužel v boční síti. Z gólu jsme se radovali až v 17. minutě, když Jára pěkně nahrál Josífkovi, který nekompromisně zavěsil a snížil na 2:1. V 21. minutě Speedy trefil tyč a ve 22. minutě minul prázdnou bránu. V závěru poločasu, po našem rohovém kopu, Josífkovu střelu brankář vyrazil.
Po změně stran jsme doufali, že střelecká smůla nás opustí a konečně začnou padat góly. V prvních minutách druhé půle Pavlova střela skončila nad břevnem, Méďův trestný kop mířený do šibenice mostecký brankář vyrazil, a po rohovém kopu Bert trefil boční síť. Ve 32. minutě Jára rozehrál z rohu na Tondu, který suverénně zavěsil a bylo vyrovnáno - 2:2 . Naše převaha se stupňovala a Most se bránil ze všech sil. Trestný kop nařídil rozhodčí v 34. minutě a Méďa zamířil míč pod břevno. Brankář střelu vyrazil, ale dorážku vyškrábl až když byl míč celým objemem za brankovou čarou. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Po chvíli zahrozil z rychlého útoku Most, ale Méďa střelu chytil. Gól jsme řvali ve 37. minutě, když se středem probil Pavel a vstřelil vítězný gól - 2:3. Do konce hrací doby se Most naší převaze urputně bránil a my jsme žádnou z dalších šancí neproměnili. Zápas, který jsme zbytečně zdramatizovali, jsme nakonec dotáhli do vítězného konce.

Z vítězství v obou zápasech měli kluci radost a dostali velkou pochvalu od trenéra, Jeremiho i rodičů.