Admira - Dukla 7:0 Admira - Ústí n. Labem 2:2

9. 11. 2010

Admira – Dukla 7:0
Admira – Ústí nad Labem 2:2

Hradec Králové, dne 7.listopadu – V neděli jsme zavítali na hřiště hradeckých Votroků, kde se konalo čtvrté kolo Minirepublikového mistrovství přípravek. Na stadion Háječek jsme přijeli bez gólmana, pouze s jedenáctičlennou sestavou.

Do brány se postavil náš bek Filip M. Na soupeře jsme vlítli jako „utrženej vagón“ a zatlačili ho na jeho polovinu. V úvodu hry vystřelil Pavel, ale pouze vyprášil rukavice dukelského gólmana. Ve 3. minutě jsme zahrávali rohový kop a v přehuštěném prostoru před bránou se nejlépe zorientoval Pavel a otevřel skóre zápasu – 1:0. Po dalším rohovém kopu byl velký závar před dukelskou před bránou a po mnoha našich pokusech propasírovat míč do sítě poslední dorážku gólman chytil. V 5. minutě se Pavel dostal na dostřel a trefou k tyči zvýšil na 2:0. Kluci hráli s velkým nasazením, kombinovali, byli důrazní a Duklu téměř k ničemu nepustili. V 10. minutě nám vyšel signál z rohu a Lukášovu střelu, kterou brankář nestačil včas pokrýt, dorazil Kuba do sítě – 3:0. Naše útoky se valily jako lavina a stále jsme ostřelovali soupeřovu svatyni. Běžela 21. minuta, Ondra přistrčil míč Kubovi, a ten vsítil čtvrtou branku Admiry – 4:0. O dvě minuty později jsme byli opět úspěšní při rohovém kopu, kde se Kuba blýskl hattrickem a vstřelil další branku - 5:0. Nejinak tomu bylo i v poslední minutě. Miky zužitkoval další rohový kop a poločasové skóre se zastavilo na krásných 6:0.

Po změně stran se do brány postavil Josífek. V úvodu druhé půle Pavel poslal míč Járovi, ale jeho střelu stačil záložník Dukly zmařit. Následovala Pavlem nastřelená tyč a pár dalších šancí jsme neproměnili. Ve 37. minutě poslal Méďa dlouhý pas Kubovi, který nekompromisně zakončil a zvýšil na 7:0. Střelecká smůla se v posledních minutách hry přilepila na paty Járovi, který měl snad pět příležitostí skórovat. Že si Jára svou „zlatou“ střelu schovává do druhého zápasu, jsme v té chvíli netušili, a radovali jsme se z vysoké výhry 7:0 nad Duklou.

Do zápasu se silným soupeřem, jakým bezesporu Ústí nad Labem je, se do brány postavil Méďa. V 1. minutě za faul ve vápně nařídil rozhodčí penaltu. Exekutorem byl Méďa, který trefil pouze brankáře. Hrálo se ve svižném tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. V 8. minutě z trestného kopu poslal soupeř jedovatou dalekonosnou střelu, kterou Méďa vyrazil. Zápas plný tvrdých osobních soubojů pokračoval střídavě na obou stranách hřiště. V 17. minutě jsme po naší chybě inkasovali gól – 0:1. Během první půle jsme se sice několikrát dostali k bráně na dostřel, ale bez zakončení.

Po krátké pauze jsme nastoupili do druhého poločasu. Ve 28. minutě využil soupeř svou příležitost, obloučkem přehodil vybíhajícího Méďu a prohrávali jsme 0:2. Pobízeni trenérem a fandícími rodiči se do toho kluci opřeli a bojovali ze všech sil. Naši převahu Pavel využil ve 38. minutě, probil se před bránu a rozhoupal ústeckou síť - 1:2. Uplynuly dvě minuty a po rohovém kopu Ondrovu dorážku gólman vyrazil, když byl už míč celým objemem za brankovou čarou. Bohužel rozhodčí gól neuznal. Dál jsme do soupeře bušili, ale našim častým atakům ústecká brána stále odolávala. Běžela 43. minuta zápasu a Kuba přistrčil míč Járovi, ten se na pravé straně uvolnil a krásnou střelou do šibenice zařídil vyrovnání na 2:2. I přes naši velkou snahu jsme do konce hrací doby vítěznou branku nedali a zápas skončil remízou.