Admira – Mladá Boleslav 5:3, Admira – Příbram 0:2

9. 10. 2010
Minirepublikové mistrovství přípravek
Admira – Ml. Boleslav 5:3
Admira – Příbram 0:2

Hovorčovická, dne 9. října – V sobotu uspořádala FK Admira Praha na hřišti v Hovorčovické 2. kolo "minirepubliky". Za krásného slunečného počasí, dobrého občerstvení a vůně grilovaných klobásek, jsme mohli od 10 hodin sledovat první zápasy malých fotbalových nadějí. Mikrofonu se chopil Lukáš Moucha a šlo mu to velmi dobře. Bránu Admiry střídavě střežili gólmani Jakub Karban a Patrik Machytka.

První poločas jsme začali trochu opatrně a v 5. minutě jsme z rychlého útoku dostali první gól - 0:1. Dlouho jsme čekali na vyrovnání a stále se bojovalo střídavě na obou stranách hřiště. Odpověď přišla až v 19. minutě, kdy po výkopu gólmana se dostal do brejku Kuba a vyrovnal na 1:1. Minutu před přestávkou jsme inkasovali druhý gól, a tak poločasové skóre bylo 1:2.
Po změně stran jsme na soupeře vlítli a roztočili gólový kolotoč. Ve 28. minutě se dostal míč na kopačku Pavla, který zakončil a vyrovnal na 2:2 O čtyři minuty později Pavel nahrál Járovi, ten posunul míč na Kubu, který obešel vybíhajícího gólmana, do prázdné brány zavěsil a poslal Admiru do vedení - 3:2. Další důvod k radosti jsme měli ve 40. minutě, když Méďa zahrával rohový kop a míč, který gólman neudržel, dopadl za brankovou čáru - 4:2. Po dvou minutách Boleslav využila svou příležitost a střelou po zemi snížila na 4:3. Tři minuty před závěrečným hvizdem poslal Méďa dlouhý pas Kubovi, který vsítil pátou branku Admiry. Pěkný zápas skončil naším vítězstvím 5:3.

Další pěkný a velmi vyrovnaný zápas plný tvrdých osobních soubojů jsme svedli s Příbramí. Pár našich šancí jako pěkná Méďova střela po zemi, kterou soupeř v poslední chvíli zmařil, a v zápětí Pavlem nastřelené břevno, zůstalo bez gólového efektu. Příbram se také neprosadila a poločas skončil bez branek.
I ve druhé půli se "hrálo nahoru" dolu a byla vidět velká snaha obou týmů vstřelit kontaktní gól. Smůlu jsme měli ve 43. minutě, když zahrával soupeř rohový kop, náš gólman neudržel míč a srazil si ho tělem za brankovou čáru – 0:1. Ve snaze vyrovnat, si v poslední minutě naběhli kluci i s gólmanem na rohový kop, který soupeř ubránil. Po rychlém výkopu brankáře převzal míč příbramský hráč, běžel sám na bránu a vstřelil druhý gól. I když jsme prohráli, kluci podali na hřišti velmi pěkný výkon a byli trenérem pochváleni.