Kladno – Admira 2:4 , Admira – Most 5:6

23. 10. 2010

Kladno – Admira 2:4
Ve 3. kole „minirepubliky“, které v sobotu 23. října organizovala Dukla Praha, jsme v pravé poledne nastoupili na UMT k prvnímu zápasu. Naším soupeřem bylo silné Kladno, na které jsme od začátku najeli velkým náporem. V úvodu hry nahrál Jára Méďovi a jeho střela proletěla nad břevnem. V 6. minutě jsme podnikli další nájezd, když Pavel převzal na půlce míč, zamířil k bráně a trefou pod břevno zakončil a otevřel skóre zápasu - 0:1. V další minutě po rohovém kopu Pavel pěknou hlavičkou dopravil „expresní zásilku“ do sítě a soupeř se nestačil divit - 0:2. Střelu mířenou k tyči poslal o chvilku později Méďa a kladenský brankář taktak vyrazil míč na rohový kop. Ten jsme už ale nezužitkovali. Dalekonosný projektil vypálil ve 12. minutě Miky a rozhoupal kladenskou síť - 0:3. V další šanci se ocitnul Méďa, ale těsně minul tyč. Běžela 18. minuta a ke „slovu“ se dostal soupeř a snížil na 1:3. Do konce poločasu z trestného kopu razantní střela Médi zamířila nad břevno, Kubovu střelu brankář vyrazil a Pavel trefil dělovkou břevno. To byla jízda !
Začal druhý poločas, uplynuly dvě minuty a střelu z úhlu dorazil kladenský hráč do sítě - 2:3. Po inkasovaném gólu se místo Patrika do brány postavil obránce Filip M. Hra se vyrovnávala a bojovalo se střídavě na obou stranách hřiště. Ve 38. minutě vybojoval míč Filip P., nacentroval ho před bránu, kde číhající Ondra kolínkem dopravil míč do sítě - 2:4. Ve 43. minutě ještě zahrozil pěknou střelou Pavel. Pak už jsme si Kladno pohlídali a po výborném kolektivním výkonu jsme vyhráli.

Admira – Most 5:6
Do zápasu proti Mostu jsme nastoupili bez Filipa P., který si poranil patu. Most jsme překvapili už ve 3. minutě, kdy Méďa zahrával rohový kop a míč tečovaný soupeřem skončil v síti – 1:0. To, co se dělo v následujících čtyřech minutách, by čekal málokdo. První střela Mostu z úhlu velmi překvapila našeho Patrika a bylo vyrovnáno - 1:1. Most vystřelil na bránu ještě dvakrát a byly z toho další dva góly. Naše pozornost se přesunula v 17. minutě na druhou stranu, kde se k bráně probil Pavel a jeho střela do tyče se odrazila za brankovou čáru – 2:3. Po pěkné kombinaci v 19. minutě po ose Ondra – Méďa - Pavel , posledně jmenovaný zařídil vyrovnání na 3:3. Následoval opět náš čtyřminutový výpadek, který Most tvrdě potrestal třemi vstřelenými brankami. Doplatili jsme na naše chyby a poločasové skóre se „v mžiku“ změnilo na hrozivých 3:6.
Ve druhé půli se místo Patrika do brány znovu postavil statný bek Filip M., my jsme zmobilizovali své síly a pustili se do soupeře s vervou. Ve 27. minutě Pavel nastřelil tyč. Po dvou minutách se po velkém závaru před bránou a několika našich marných pokusech dorazit míč do sítě, dostal odražený míč na kopačku Honzíka, který tečovaný míč konečně dopravil tam, kam patřil - 4:6. „Kotel“ rodičů Admiry ožil a hlasitým pobízením kluky podporoval. Běžela 44. minuta a svou příležitost si Kuba nenechal vzít a vstřelil pátou branku Admiry - 5:6. V posledních šesti minutách kluci bojovali ze všech sil, stříleli ze všech stran a úhlů, zkoušeli všechno možné, ale marně . Poslední loženku propásl Kuba, který trefil tyč. Zápas jsme prohráli těsně 5:6.

Za chyby se holt „platí“. První půle se nám nepovedla, ale ve druhé jsme měli možnost otočit skóre. Bohužel mnoho šancí jsme neproměnili, naopak Most co střela, to gól. To byla velká škoda, tento zápas jsme měli vyhrát.