Příbram – Admira 1:5, Admira – Slavia 2:7

17. 4. 2011
Příbram – Admira 1:5
Stadion v Milíně, sobota 16. dubna - Páté kolo minirepubliky zorganizovala 1.FK Příbram na stadionu v Milíně, který jsme navštívili vůbec poprvé. Na místě nás přivítal nádherný zelený pažit, ranní sluníčko nás trochu hřálo, a tak nám k úplné spokojenosti chyběl jen pohled na pěkný výkon našich borců.

Po opatrném začátku nás ve 2. minutě soupeř překvapil a po centru před bránu dorazil míč do sítě a ujal se vedení 1:0. Inkasovaná branka kluky nakopla, zařadili vyšší rychlost a vypracovali si několik šancí. Josífkův centr z úhlu před bránu Honzík nevyužil a naše nájezdy na příbramskou svatyni byly čím dál častější. V 7. minutě nahrál Filip P. Speedymu, který z dálky střelou pod břevno zařídil vyrovnání na 1:1. Viděli jsme pár pěkných kombinací a Příbram jsme znovu zatlačili na její polovinu. V 9. minutě se po Méďově kolmici Speedy neprosadil, a tak to o minutu později Méďa zkusil sám a poslal dalekonosný projektil, který gólman vyrazil. Odraženého míče se chopil pohotový Speedy, dopravil ho do sítě a poslal Admiru do vedení 1:2. Naše útoky se valily jako lavina a v další minutě Méďa posunul míč na Pavla, který utekl příbramskému obránci a zakončil - 1:3. Do konce poločasu střelu Speedyho brankář vyrazil, následně dva rohové kopy jsme nezužitkovali, další Speedyho střelu gólman vykryl a na závěr po rohovém kopu Pavel trefil břevno.
Do druhé pětadvacetiminutovky jsme nastoupili s dvoubrankovým náskokem, se snahou zbytečně nechybovat a hlavně kombinovat. Opět jsme pár pěkných kombinací viděli, ale Příbram naší převaze statečně odolávala. Pár rychlých příbramských útoků zmařili naši obránci a Verča v bráně byla pro kluky jistotou. Ve 36. minutě roztočil gólostroj Speedy a k protilehlé tyči zavěsil – 1:4. Trestný kop nařídil rozhodčí o dvě minuty později, bohužel Pavlova střela skončila ve zdi soupeře. Potom nám z rychlého útoku zatopila Příbram, ale Verča střelu vyrazila. Za faul na Speedyho byla nařízena ve 45. minutě penalta. Speedy byl dnes ve formě a trefil tyč, od které se míč odrazil za brankovou čáru – 1:5. Po chvíli následoval únik Lukáše, ale byl z toho pouze roh. Příbram opět sebrala síly a Verča měla plné ruce práce. Nevyšel nám ani trestný kop, neboť Méďovu střelu gólman vyrazil. V závěru zahrozil ještě Josífek, ale míč nakonec skončil v rukou brankáře.

Takové skóre s Příbramí jsme opravdu nečekali. Kluci hráli výborně a svým kolektivním výkonem velmi potěšili trenéra a Jeremiho. Samozřejmě nechyběla ani děkovačka pro fandící rodiče.

Admira – Slavia 2:7
Doufali jsme, že respekt ze Slavie Tygři potlačí a po výhře nad Příbramí nedají svou kůži lacino. Na výborného soupeře jsme nastoupili trochu nervózně a hned v úvodu hry nás musela podpořit Verča a první slavistickou střelu chytila. Ve 3. minutě se Slavia znovu dostala k naší bráně a trefou z dálky rozvlnila naši síť poprvé - 0:1. Neuplynula ani minuta, Slavii jsme zatlačili na její polovinu a míč, který sjel po tváři Josífka čapnul Speedy, obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře a pod břevno zavěsil - 1:1. Povzbuzováni fandícími rodiči kluci sváděli tvrdé osobní souboje a snažili se hru vyrovnat.. V 8. minutě poslal Méďa kolmicí do brejku Speedyho, ale ten bohužel přestřelil bránu. Rychlému tempu a kombinacím soupeře jsme přestávali stačit, ubývaly nám síly a Verča v bráně měla plné ruce práce. Tři inkasované branky během osmi minut nás přesvědčily, že Slavia je pro nás „velkým soustem“- 1:4. Přesto jsme to ještě zkusili, ale Méďův míč minul bránu a Speedyho střelu mířenou pod břevno výborný gólman Slavie vyrazil. V závěru poločasu jsme dostali ještě jednu branku a za stavu 1:5 byla malá přestávka.
Po změně stran se opět hrálo převážně na naší straně, soupeř byl ve všech směrech lepší a vzhledem k nepříznivému skóre se Tygři už nedokázali vyhecovat k většímu důrazu a nasazení. Ve 28. minutě byla za faul na Speedyho nařízena penalta. Exekutorem byl Méďa, který minul bránu. Slavia ostřelovala naši svatyni ze všech úhlů, ale i přes dva inkasované góly ve 38. a 40. minutě Verča chytala výborně a několika pěknými zákroky zabránila ještě většímu přídělu branek. Alespoň poslední „slovo“ jsme měli my. V závěru hrací doby se nám podařilo Slavii zatlačit na její polovinu, probili jsme se k bráně, kde za asistence Járy vstřelil Speedy poslední gól zápasu a stanovil konečný účet 2:7.