Admira – České Budějovice 4:1 (4:0), Admira – Baník Most 5:4 (4:1)

8. 10. 2011

Most, dne 8. října – Byla zima jako na „motorce“, když jsme vystoupili na parkovišti u stadionu Josefa Masopusta v Mostu. Zatímco klukům zima nevadila, my jsme na sebe nabalili co se dalo a doufali, že drobný déšť a studený vítr po chvíli ustanou. Vzhledem ke špatnému počasí se 3. kolo minirepubliky nehrálo na hlavní ploše stadionu, ale na vedlejší tzv. horní trávě.

Admira – České Budějovice 4:1 (4:0)
V prvním poločase dominovala na hřišti Admira a pěknými kombinacemi ( i na jeden dotek) se to na hřišti hemžilo. Ve 4. minutě se po pravé straně uvolnil Lukáš a trefou z dálky do šibenice poslal Admiru do vedení - 1:0. Útoky na budějovickou bránu zesílily a v 10. minutě se po levém křídle probojoval Méďa, poslal centr před bránu a Pavel střelou k tyči zvýšil skóre na 2:0. Třetí branky jsme se dočkali ve 20. minutě, kdy po našem trestném kopu dorazil Martin míč do sítě - 3:0. Minutu před koncem poločasu se zmocnil míče Pavel, poslal ho na nikým nestřeženého Chozého a čtvrtý gól rozhoupal budějovickou síť - 4:0. Kluci hráli skvěle, dvě loženky Verča zlikvidovala a odměnou bylo poločasové vedení 4:0.
Po přestávce Budějovice zvýšily trochu tempo, přidaly na bojovnosti a důrazu a hra se vyrovnala. Hrálo se nahoru dolu a v 32. minutě jsme inkasovali gól - 4:1. Pokusy Pavla a Méďi skončily vedle brány a velký závar po trestném kopu před naší bránou jsme bez úhony přežili. V závěru zápasu jsme měli mírnou převahu a párkrát soupeře zatlačili na jeho polovinu, jenže několik hezkých kombinací skončilo bez gólového efektu, stejně jako Pavlova trefa do gólmana. Verča pár jedovatých střel vychytala a pěkný zápas skončil naší výhrou 4:1.

Admira – Baník Most 5:4 (4:1)
Soupeř oproti loňskému roku trochu posílil, takže jsme věděli, že to nebudeme mít lehké. Začali jsme skvěle. Už v 1. minutě se po pravé straně dostal k bráně Jára a míč tečovaný soupeřem skončil za brankovou čarou - 1:0. Dlouhý pas Méďa poslal Járovi ve 4. minutě a mostecká síť se rozvlnila podruhé - 2:0. Po třech minutách nalil Méďa na kopačku opět Járovi a třetí gól byl na světě – 3:0. Ve 12. minutě po rohovém kopu soupeř na potřetí dopravil míč do sítě a snížil na 3:1. O minutu později se na půlce zmocnil míče Méďa, jako tank se řítil na bránu a trefou po zemi poslal míč za záda mosteckého brankáře - 4:1. Do konce poločasu se hrálo převážně na straně soupeře, ale další góly jsme nedali.
Jako den a noc byly rozdílné oba poločasy. Ve 30. minutě Pavlovu střelu dorazil Lukáš do brány a vedli jsme 5:1. Potom ale kluci úplně přestali hrát, jako kdyby je opustily všechny síly, vázly kombinace a všude jsme byli druzí. V posledních pěti minutách hrací doby jsme inkasovali tři góly. Jeden po rohovém kopu, další ze hry a třetí z penalty za faul ve vápně – 5:4. Rozhodčí sice pískal jednostranně, ale my sami jsme zbytečně zápas zdramatizovali a druhý poločas vypustili. Verča nás jako vždy podržela, na vyrovnávací branku už soupeř neměl čas a my jsme vyhráli těsně 5:4.