Admira – Kladno 2:1 (0:0), Admira – Slavia 2:2 (2:0)

11. 9. 2011

Mladá Boleslav, dne 11.září – Na krásném zeleném pažitu v areálu ZŠ Václavkova v Mladé Boleslavi jsme v neděli odehráli dva zápasy 1. kola minirepubliky. Hrací doba 2 x 25 minut, v rozestavení 7+1. Naši bránu střežila Verča.

Admira – Kladno 2:1 (0:0)
Na soupeře jsme vyrukovali už od prvního hvizdu rozhodčího a Pavlovu střelu gólman chytil. Lukáš poslal míč Méďovi, ten však přestřelil bránu. Jára vybojoval míč, posunul ho na Lukáše, ten přistrčil míč Méďovi, ale střelu po zemi brankář chytil. Hrálo se střídavě na obou stranách hřiště a Kladenští dvakrát minuli bránu. Viděli jsme pěknou kombinaci po ose Miky – Méďa – Speedy, jenže posledně jmenovaný netrefil bránu. Po rohovém kopu jsme v závaru před bránou nepropasírovali míč do sítě a střely Járy a Speedyho zamířily do brankáře. Několika kladenským útokům jsme odolali a za stavu 0:0 byla malá přestávka.
Naskočili jsme do druhé půle a našim cílem bylo dát rychlý gól. Tři minuty jsme se soupeřem sváděli tvrdé osobní souboje, když se ve středu hřiště zmocnil míče Méďa, nahrál nabíhajícímu Pavlovi, který nekompromisně poslal míč za záda kladenského brankáře a vedli jsme - 1:0. Hra se stále přelévala ze strany na stranu a oba týmy dvě šance neproměnily. Chybu Verči při rozehrávce potrestal útočník Kladna, který zachytil míč a dopravil ho snadno do sítě – 1:1. Zbývaly čtyři minuty do konce zápasu, když Chozé nahrál Speedymu, ten obloučkem přehodil gólmana a vstřelil vítězný gól - 2:1. V závěru hrací doby střely Járy a Speedyho byly bez gólového efektu. Zápas skončil našim vítězstvím 2:1.

Admira – Slavia 2:2 (2:0)
Vstup do zápasu nám vyšel nad očekávání dobře, Slavii jsme zatlačili na její polovinu a už v první minutě jsme zahrávali rohový kop. Méďa poslal míč do přehuštěného prostoru před bránou, tam si dobře naběhl Pavel a trefou po zemi rozvlnil slávistickou síť - 1:0. Tak to byl začátek! Vstřelený gól nás povzbudil a měli jsme častěji míč na svých kopačkách. Svižnému tempu soupeře jsme stačili a v závaru před bránou se snažili dopravit míč do sítě. Odražený míč se dostal na kopačku opodál číhajícího Médi, a ten střelou po zemi propálil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:0. Kluci ze Slavie nečekali během pár minut dvoubrankový příděl a to je trochu rozhodilo. Hrálo se nahoru dolu a další Pavlova střela neskončila v síti a Méďa z trestného kopu přestřelil bránu. Slavia nás také nešetřila a její tři jedovaté střely naštěstí Verča zlikvidovala.
Zatímco v první půli jsme byli o trochu lepší my, po změně stran byla přece jen lepší Slavia, která se snažila změnit skóre. My jsme naopak doufali, že slibný náskok Tygři udrží. Rozhodčím nařízený trestný kop soupeř neproměnil a zařadil vyšší rychlostní stupeň. Šance se střídaly na obou stranách a Lukášovu střelu gólman chytil. Slávisté nás znovu zatlačili na naší polovinu a jejich tvrdou střelu Verča taktak vyrazila. Míč se stále převaloval blízko brankové čáry a Filip ho v poslední chvíli odkopnul do bezpečné vzdálenosti. Po našem rohu se dostala Slavia do rychlého protiútoku a snížila na 2:1. Znovu jsme se dostali na dostřel a Pavel minul bránu. Bylo to jako houpačce. Útočník Slavie poslal centr do vápna, ale spoluhráč netrefil míč a zachránil nás tak od jistého gólu. Z trestného kopu Tomášovu dalekonosnou střelu pod břevno brankář chytil. Zbývalo pět minut do konce zápasu, Slavia se probila k naší bráně a vstřelila vyrovnávací gól – 2:2. Do závěrečného hvizdu se skóre nezměnilo a zápas skončil remízou.