Admira – Mladá Boleslav 5:1 ( 2:1), Admira - Slavia 3:2 (0:1)

28. 4. 2012

Pardubice dne 28. dubna – Za velkého vedra jsme se vypravili do Pardubic, abychom se utkali v 6. kole minirepubliky s našimi soupeři. Čekaly nás zápasy s Mladou Boleslaví a se Slavií. Výkop prvního našeho zápasu byl stanoven na 11 hodinu, a protože do nás sluníčko nemilosrdně pralo, kýble s vodou na střídačce byly naprostou nezbytností.

Admira – Mladá Boleslav 5:1 ( 2:1)
Nezačali jsme vůbec dobře a už ve 3. minutě jsme inkasovali gól – 0:1. Herně se nám nedařilo a Bolka byla od začátku lepší, než my. Ojedinělou akci po linii Luky – Méďa – Švaby, nám zmařil boleslavský gólman, ale jinak to žádná sláva nebyla. Ve 12. minutě se Pavel z trestného kopu trefil pod víko a bylo vyrovnáno na 1:1. O tři minuty později potrestal Pavel chybu brankáře, který nestačil včas rozehrát a odražený míč skončil za brankovou čarou - 2:1. Bolka měla více šancí, než my, přesto jsme paradoxně první půli vyhráli 2:1.
Po změně stran v úvodu Doktor parádně vyrazil střelu mířenou pod břevno. Kluci se vzpamatovali a naše hra se začala lepšit. Ve 41. minutě nahrál Jiřik před bránu Pavlovi a ten suverénně zvýšil na 3:1. Soupeře jsme přehrávali a druhý poločas byl v naší režii. O dvě minuty později po kombinaci Speedy – Pavel – Luky, posledně jmenovaný zavěsil a upravil skóre na 4:1. Poslední branku si vychutnával pět minut před závěrečným hvizdem Pavel, který stanovil konečný účet zápasu 5:1.

Admira - Slavii 3:2 (0:1)
Kdosi před zápasem řekl: „ Dnes tu Slavii porazíme“, ale nikdo to nebral vážně. Slavia vzala na minirepubliku své nejlepší hráče a „obětovala“ tak mistrák (5+1) s Motorletem. Upřímně řečeno velké naděje jsme si nedělali, věřili jsme však, že kluci soupeři nedají nic zadarmo. První půle byla velmi vyrovnaná a Tygři hráli výborně. Střelu po zemi poslal na slávistickou bránu Jára, ale minul. Potom přistrčil Jiřík míč Méďovi, ten udělal kličku soupeři, k překvapení všech nabral dlouhými kroky rychlost, ale pěknou střelu mířenou k tyči slavistický gólman bravurně vyrazil na rohový kop. V 5. minutě jsme po rychlém útoku inkasovali gól – 0:1. Po chvíli nás zachránila branková konstrukce, když se soupeř snažil hlavičkou zavěsit. Po pěkné akci Méďa – Jiřík – Pavel – Jára hasil hrozící gól slavistický obránce, který v poslední chvíli odkopnul míč. Po výkopu gólmana se dostal soupeř do brejku, ale Doktor kluky podržel a nebezpečnou střelu vyrazil. Tygři se snažili udržet rychlé tempo hry a více soupeři nedovolili.
Ve druhé půli byla od začátku lepší Slavia, přesto jsme se nevzdávali a bojovali jako lvi. Ve 30. minutě po autovém vhazování se dostal míč na kopačku Méďi, který obloučkem poslal míč za obránce. Švaby se chopil své příležitosti, setřásl dotěrného obránce a krásně (ve stylu Tiery Henryho) obstřelil brankáře a zařídil vyrovnání na 1:1. Slavia do nás začala bušit, ale velký tlak a závary před bránou jsme přežili. Dvakrát jsme odkopávali míč blízko brankové čáry do bezpečné vzdálenosti. Běžela 40. minuta, když po trestném kopu Slavia napodruhé dorazila míč do sítě a dostala se znovu do vedení - 1:2. Z inkasované branky jsme se oklepali a snažili se dostat na polovinu soupeře. Dlouhým pasem poslal Pavel ve 47. minutě Speedyho do brejku. Speedy nezklamal, s přehledem zakončil a srovnal skóre na 2:2. Rodiče zápas prožívali na plno a hlasitě kluky povzbuzovali. Góöl jsme řvali dvě minuty před závěrečným hvizdem, když se míče zmocnil Méďa a vymetl pavučiny ze šibenice – 3:2. Slavii jsme kontrolovali až do konce a vyhráli.

Závěrem: Po třech dlouhých letech (naposled 8. května 2009) jsme porazili slavnou Slavii a moc si toho ceníme. Takový silný soupeř se neporáží „každý den“. Doktor občas polechtal naše nervy při rozehrávce, ale na čáře chytal výborně a klukům několikrát pomohl. Všichni kluci makali a někteří si sáhli ve velkém vedru až na dno, ale stálo to za to. Samozřejmě nechyběla děkovačka a radost trenérů, rodičů a hráčů neměla konce.