Admira – Most 7:1 (2:0), PU Admira – Příbram 3:4 (1:1)

2. 6. 2012

V minirepublice po základních kolech čtvrtí!
Zamícháme pořadím ve finále v Budějovicích?
Ještě „žijeme“ a budeme bojovat o bednu!

V sobotu dne 2. června jsme se zajeli na stadion do Milína, kde 1. FK Příbram organizovala poslední kolo minirepubliky. Dobře jsme si pamatovali luxusní travnaté hřiště, kde jsme už dvakrát (?) hráli a nejinak tomu bylo i dnes. Počasí bylo proměnlivé, skoro aprílové. V Milíně nás čekal (vzhledem k předehrávce) pouze jediný zápas, a to s Baníkem Most. Přátelský zápas s Příbramí byl domluven pouze kvůli zachování standardního dvouzápasového cyklu.

Admira – Most 7:1 (2:0)
Kluci v zelených dresech se do nás pustili zhurta a prvních pár minut nás zaskočili svou mírnou převahou. Tygři se naštěstí včas vzpamatovali a hru vyrovnali. Dlouhý pas poslal Méďa do běhu Spedymu, ten však trefil boční síť a po chvíli Jára minul bránu. Skóre otevřel až ve 12. minutě Pavel, který za asistence Járy poslal Admiru do vedení – 1:0. Běžela 16. minuta, vyšla kombinace Pavlovi s Tomem a Tom zvýšil na 2:0. V závěru první půle jsme pořádně prověřili mosteckého brankáře a natřikrát jsme se snažili dostat míč do sítě. Marně. Lukášův poslední pokus skončil v rukou gólmana.
Po změně stran jsme na soupeře vlítli s větší vervou a naši převahu jsme proměňovali v pěkné góly. Výlet mosteckou obranou si udělal ve 28. minutě Jára, který prokličkoval až k bráně, s přehledem po zemi zavěsil a zvýšil na 3:0. Potom po přihrávce Mildy zamířil Méďa, jenže brankář míč vyrazil. Uplynulo sedm minut a gól padl z kopačky Pavla, který za asistence Honzíka upravil na 4:0. Ve 39. minutě se po pravém křídle uvolnil Luky, nahrál do běhu Pavlovi a pátý gól byl na světě – 5:0. Po minutě přišel další úder. Švaby přistrčil míč Forestovi a mostecká síť se rozvlnila po šesté – 6:0. Sedmý gól dal ve 43. minutě Méďa, když rozehrávajícímu brankáři sebral míč a pohodlně po zemi zavěsil – 7:0. Do konce hrací doby jsme se už neprosadili, naopak jsme v poslední minutě v obraně zaspali a inkasovali, a tak konečný účet zápasu by 7:1.

Přátelský zápas
Admira – Příbram 3:4 (1:1)
Od začátku jsme hráli vyrovnanou hru a snažili se držet s rychlým soupeřem krok. Hned v úvodu zahrozili Švaby s Méďou a míč jen těsně minul bránu. Hra se přelila na druhou stranu, kde šance Příbrami naštěstí skončila pouze rohovým kopem. V 10. minutě Speedyho střelu vyraženou brankářem dopravil Pavel do sítě a poslal Admiru do vedení 1:0. Hrálo se nahoru dolu, na straně jedné zmařila příležitost soupeře Verča, na straně druhé nám nevyšel Speedyho brejk. Ve 20. minutě po rohovém kopu Příbram hlavičkou rozhoupala naši síť a vyrovnala na 1:1. Následný velký tlak soupeře jsme ustáli a v závěru poločasu Tom trefil břevno.
Tři střely na bránu v úvodu druhé půle nám nebyly nic platné, protože ve 30. minutě se Příbram znovu ujala vedení - 1:2. O čtyři minuty později Forestovu střelu dorazil Méďa do sítě a zařídil vyrovnání na 2:2. Po chvíli se zkusil prosadit Luky, ale pak se ke slovu dostala opět Příbram a ve 35. minutě se dostala znovu do vedení – 2:3. Vyrovnaný zápas pokračoval a po rohovém kopu ve 42. minutě nám soupeř zasadil další úder a upravil na 2:4. Začaly nám trochu docházet síly, ale zmohli jsme se ještě na odpor. Pavlův centr před bránu zužitkoval ve 44. minutě Speedy a snížil na 3:4. Do konce hrací doby jsme už nic nevymysleli a prohráli jsme.

Tabulka minirepubliky:

Závěrem:
Po odehrání základních kol minirepubliky jsme skončili na krásném 4. místě. Čeká nás však finálový turnaj v Budějovicích, který může ještě zamíchat pořadím na 1. – 4. místě. Rozhodně budeme o medaile bojovat!