Admira - Kladno 1:1 (0:0), Admira – Příbram 2:3 (1:1)

12. 5. 2012

Ústí nad Labem, dne 12. května – V sobotu jsme vyrazili v hojném počtu do Ústí nad Labem a těšili se na zápasy, které nám do 7. kola určil los. Tentokrát nás čekali dva soupeři, kteří spolu okupují čelo tabulky, Kladno a Příbram. Trenér nanominoval dvě sedmičky a oba naše brankáře. Bohužel ze zdravotních důvodů se dva kluci na poslední chvíli omluvili, takže nás bylo méně.

Admira - Kladno 1:1 (0:0)
Soupeře jsme dostávali pod tlak od prvního hvizdu rozhodčího a zamkli ho na šest minut na jeho půlce.  Možnost skórovat měl v úvodu hry Švaby, jenže brankář míč vyrazil na rohový kop, který jsme nezužitkovali. Po akci Jára – Švaby – Máca zmařil šanci kladenský brankář, který o chvilku později chytil také Járovu slabou střelu. Pouze rychlými protiútoky se Kladno dostávalo na naší půlku a dvakrát zahrozilo nepříjemným centrem před bránu. Stále jsme měli mírnou převahu a častěji míč na svých kopačkách. Po kombinaci Jára – Máca – Pavel, posledně jmenovaný těsně minul brankovou konstrukci. Rychlý protiútok Kladna zlikvidovala naštěstí Verča a na straně druhé jsme nevyužili trestný kop velmi blízko brány.
Ve druhé půli Kladno přidalo na důrazu a rychlosti a hra se vyrovnala. Kladenští dvakrát za sebou zamířili na naší bránu, ale minuli. Hrálo se nahoru dolu a svou příležitost promarnil Švaby, který ve snaze o dorážku napodruhé minul bránu. Snažili jsme se kombinovat, táhli za jeden provaz a oči rodičů „tlačily“ míč na kopačkách Tygrů do sítě. Bohužel se vyplnilo známé: „ Nedáš – dostaneš“ a ve 40. minutě nás Kladno potrestalo a inkasovali jsme gól 0:1. Kluci se velmi snažili o vyrovnání, kterého jsme se nakonec dočkali od Foresta, kterému Jára přistrčil míč ve 45. minutě a my jsme si konečně mohli zařvat: „Gól!“ - 1:1. Do konce hrací doby jsme už nic nevymysleli a krásný zápas skončil remízou.

Admira – Příbram 2:3 (1:1)
Druhý silný soupeř měl od začátku hry mírnou převahu a dával nám najevo, že nám rozhodně nic nedaruje. Sváděli jsme velké osobní souboje, stále však měla Příbram trochu navrch a míč převalující se na břevně naší brány nám na chvilku „zastavil“ dech. V 10. minutě pěkná trefa pod břevno znamenala vedení soupeře 0:1. Po chvíli musela zasáhnout Verča a další příbramskou střelu chytila. O dvě minuty později posunul Jára míč Pavlovi, ten dlouho neváhal a zařídil vyrovnání na 1:1. Naši pěknou kombinaci a snahu zavěsit po ose Jára –Méďa – Luky, zmařil gólman. Hra se přelila na druhou stranu a další jedovatou střelu pod břevno Verča parádně vyrazila. Do konce poločasu jsme se ještě dvakrát dostali k bráně, jenže centry Mácy a Speedyho nikdo před bránou nedorazil.
V úvodu druhé půle po kombinaci Máca – Jára – Švaby, trefil Švaby tyč brankové konstrukce. Ve 29. minutě jsme zahrávali rohový kop a v závaru před bránou a třech pokusech o dorážku se prosadil Máca a poslal Admiru do vedení - 2:1. Vzhledem k jednobrankovému vedení jsme asi trochu usnuli na „vavřínech“, a bylo zle, protože ve 35. minutě soupeř z úhlu vyrovnal na 2:2. Šance dostat Admiru znovu do „sedla“ nevyšla Járovi, který ve 44. minutě neproměnil rozhodčím nařízenou penaltu za faul ve vápně. Smůlu jsme si vybrali se vším všudy a v poslední minutě zápasu, po našem nedůrazu před bránou, jsme inkasovali gól – 2:3. Kluky to hodně mrzelo, ale takový je fotbal.