ČLŽ: Tempo – Admira 0:7 (0:2)

17. 8. 2014

Premiéru na velkém hřišti jsme zvládli výborně!

Lhotka, dne 17. srpna – Po dvou přípravných zápasech na soustředění v SC Nymburk, právě s Tempem, které skončily remízou 3:3 a naší prohrou 2:3, jsme očekávali na Lhotce vyrovnaný zápas a diváci tipovali samé těsné výsledky.

Jak se později ukázalo, předpovědi a tipy nikomu nevyšly. Od první minuty jsme hráli s velkým nasazením a na soupeře se valil jeden útok za druhým. V koncovce nás bohužel trochu svazovala nervozita a žádnou z příležitostí jsme nedokázali přetavit v gól. Až v 21. minutě slabou tečovanou střelou po zemi zavěsil Andrej a otevřel skóre zápasu – 0:1. Tempo jsme zamkli na jeho polovině a dobývali bránu čím dál častěji. Znovu jsme se radovali o dvě minuty později, když Pivo přistrčil míč Pouzymu, a ten parádní trefou pod břevno zakončil – 0:2. Do konce poločasu se skóre nezměnilo.
Do druhé půle jsme vlítli jako tornádo a ve 40. minutě razantní Andrejova střela propálila rukavice domácího brankáře a míč skončil v síti – 0:3. Časomíra ukazovala 45. minutu, Andrej se probil před bránu a po zemi chladnokrevně zavěsil – 0:4. Soupeř se na naší půlku dostával ojediněle a Tygři byli na hřišti pány. Rohový kop jsme zužitkovali v 52. minutě a Forestova hlavička rozvlnila domácí síť popáté – 0:5. V 61. minutě zachytil Forest odražený míč a napodruhé ho dopravil za záda brankáře – 0:6. Sedmý gól si v 66. minutě vychutnával Jiřík, jehož tečovaná střela po zemi zasadila Tempu poslední úder – 0:7.

„Tak to byla jízda, pánové! Velké nasazení, pěkné kombinace, důraz, mluvili jste na sebe, odjezdili jste zápas na 100% - skoro jsme vás nepoznávali. V historicky prvním mistrovském utkání na velkém hřišti jste podali výborný kolektivní výkon. Jen tak dál…..“

Sestava: gólman Mižišin, hráči Škurek, Malý, Horníček, Pátek, Hájek (45´ Matějka), Pivoňka (45´ Hronek), Solazzo (36´ Lipták), Yuzvak (45´ Pronyshyn), Drescher (40´ Rybín), Pouzar (45´ Švarc).

Góly:
21´Yuzvak, 23´Pouzar, 40´Yuzvak, 45´Yuzvak, 52´Pronyshyn, 61´Pronyshyn, 67´Rybín.