PU: Admira Praha – FK Baník Most 2:2 (0:1)

1. 2. 2015

Kobylisy, dne 1. února - Komentář soupeře k zápasu:

V dalším přípravném utkání zajížděli mostečtí starší žáci do Prahy, kde se střetli s domácím mužstvem FK Admira Praha. Mostečtí hráči se snažili od úvodního hvizdu hrát aktivně a napadali hráče Admiry hluboko na jejich polovině. Domácí pečlivě bránili a snažili se každou vhodnou možnost využít k rychlému protiútoku. A tak se od úvodního hvizdu hrál svižný fotbal s rychlým přeléváním na obě strany. První vážnější střelecký pokus přišel v 7. minutě, mostecký Jonáš trefuje ale pouze náruč domácího brankáře. V 11. minutě po rohu hostujícího Sýkory hlavičkoval z nadějné pozice těsně nad branku domácích Macák. Ve 20. minutě se dokázal na hranici velkého vápna uvolnit mostecký Sýkora, jehož následný střelecký pokus jen těsně minul domácí branku. Ve 27. minutě se už hosté dokázali brankově prosadit, když Jonáš využil přihrávku Vohnouta 0:1. Ve 30. minutě měl na kopačkách druhou branku hostujícího mužstva aktivní Jonáš, který bohužel pro hosty nechal jen vyniknout domácího brankáře. V závěru prvního poločasu si domácí dokázali vypracovat slibnou příležitost, kterou nadvakrát dokázal zlikvidovat hostující brankář Pecháč. První poločas skončil vedením hostujícího Mostu v poměru 0:1. Druhý poločas začal ve svižném tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve
47. minutě se domácí dokázali brankově prosadit po dobře sehraném rychlém protiútoku 1:1. V 56. minutě dokázali hosté opět strhnout vedení na svoji stranu, když se po rohu Macáka prosadil hlavou podruhé v utkání Jonáš 1:2. V 66. minutě se podařilo domácím po chybě hostujících hráčů vyrovnat na 2:2. V poslední minutě tohoto utkání dostali domácí hráči možnost k zahrávání pokutového kopu po předchozím faulu v pokutovém území. Naštěstí pro mostecké hráče dokázal domácí exekutor trefit jen tyč branky. Po závěrečném hvizdu se tak obě mužstva rozešla smírně remízou 2:2.

Jiří Lovíšek, trenér: „ Hrálo se velmi kvalitní utkání a první poločas jsme byli lepším a aktivnějším mužstvem. Snažili jsme se o kombinační fotbal a s výkonem svých hráčů jsem velmi spokojen. “

ADMIRA             1.pol.          2.pol.          celk.
Střely na bránu:    0               3                3
Střely mimo:         1               1                 2
Rohový kop:         2                 0                 2
Faul :                   6                6                 12
Ofsajd :                1                 0                 1

MOST                  1.pol.          2.pol.          celk.
Střely na bránu:     3                 1                 4
Střely mimo:         2                 1                 3
Rohový kop:         4                 1                 5