PU: Admira Praha – Sparta Praha 3:2 (0:0)

19. 10. 2014

Porazili jsme Spartu Praha!

Kobylisy, dne 19. října – Kdo by odolal možnosti zahrát si v neděli přátelské utkání s jedním z pražských „S“? Po dohodě trenérů začal zápas na domácí umělce přesně ve 12:43 hodin. Hrací doba byla 2 x 35 minut.

Od první minuty se do sebe pustily oba týmy s velkou vervou a jak s oblibou říká náš trenér: „Mělo to švunk“. Jedna pěkná akce střídala druhou a sváděli  jsme velké osobní souboje. Pro kluky byl zápas proti Spartě Praha velkou výzvou, takže šli do všeho po hlavě a bojovali jako lvi. Výborný soupeř nám nedal chvilku vydechnout, v rychlém tempu se šance střídaly na obou stranách hřiště a gólman chytal skvěle a dobře kluky dirigoval. Hosté nedokázali neproměnit ani jednu ze svých příležitostí, střely Pouzara, Pátka a Rybína také nenašly svůj cíl a poločas skončil bez branek.
Po malém odpočinku jsme vlítli do druhé půle ve snaze Spartě pořádně zatopit, což se nám skvěle dařilo. Byli jsme chvílemi dokonce tím lepším týmem a snažili jsme se být v koncovce přesnější i důraznější. Ve 39. minutě Hájek zahrával rohový kop, před bránou se hlavičkou prosadil Horák a otevřel skóre zápasu – 1:0. Sparta však rychle odpověděla, z trestného kopu překvapila našeho gólmana a vyrovnala na 1:1. Další z rohových kopů jsme zužitkovali ve 44. minutě, Matějka poslal míč před bránu, kde se dobře zorientoval Horák a poslal Admiru znovu do vedení – 2:1. Čas na hodinkách ukazoval 57. minutu, po chybě ve středu pole se před bránu probil sparťanský útočník a bylo zase vyrovnáno – 2:2. V 65. minutě Matějka poslal míč Hájkovi, ten ho vrátil zpět nabíhajícímu Matějkovi, který nekompromisně zavěsil a dal vítězný gól – 3:2.

Spartu Praha, nejlepší tým v ČR, který válcuje Českou ligu žáků, skupinu A, neporážíme každý den, a tak vítězstvím a hlavně předvedenou hrou kluci udělali trenérovi velkou radost.