PU: Dvojzápasy s Baníkem Ostrava a Frýdkem-Místkem

12. 8. 2014

Prudký liják nás poslal na umělku

Zbytečná prohra s Ostravou

Na výborný Frýdek-Místek jsme nestačili

V pondělí 11. srpna jsme vyrazili autobusem společně se Spartou Praha na dvoudenní miniturnaj do Ostravy. A protože máme pár marodů, odjelo z Prahy pouze šestnáct Tygrů, včetně dvou brankářů, Fíkuse a Doktora. V Ostravě, v areálu ZŠ Jana Šoupala, byla dvě pěkná travnatá hřiště, jenže po devíti minutách zápasu se přihnala bouřka a po půlhodinovém lijáku bylo všem jasné, že si už na travičce nekopneme. Tak jsme se ubytovali v hotelu a zajeli si prohlédnout největší hornické muzeum v ČR. Druhý den ráno jsme se vypravili do Frýdku Místku, kde jsme na nové umělce v areálu stadionu Stovky, odehráli my i Sparta po dvou zápasech s tím, že se Spartou si zahrajeme až v Praze. I přes nepřízeň počasí a následnou improvizaci, jsme si výlet užili a kluci si dobře zahráli s FC Baník Ostrava a MFK Frýdek-Místek.

Zápasy (2 x 30 minut):

Frýdek-Místek – Sparta 3:2

Ostrava - Admira 5:2 (0:1)
V první půli gólman Fíkus kluky dobře dirigoval, hra byla vyrovnaná a po ose Méďa, Pivo, Pouzy, posledně jmenovaný ve 28. minutě zavěsil – 0:1. Ve druhé půli jsme ve 37. a 39. inkasovali dva góly a Ostrava otočila skóre ve svůj prospěch – 2:1. Ve 42. minutě z penalty Pavel zařídil vyrovnání na 2:2. Bohužel nesoustředěnost a laxnost brankáře Doktora, Ostravští potrestali třemi zbytečnými góly (51., 53. a 58 min.) a bylo po zápase – 5:2.

Ostrava – Sparta 1:4

Frýdek-Místek - Admira 3:0 (2:0)
Domací byli ve všech směrech lepší a zaslouženě vyhráli. My jsme však nedali svou kůži lacino a bojovali jsme o slušný výsledek.