ČLŽ: FK Admira Praha – RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:1 (2:0)

19. 8. 2015

Kobylisy, dne 19. srpna – Ve středu jsme přivítali na domácí půdě RMSK Cidlina Nový Bydžov.

Po dvou deštivých dnech bylo jasné, že budeme hrát na umělce, že na malém prostoru to bude zápas hlavně o bojovnosti, a že nám v cestě za třemi body stojí houževnatý soupeř. Začali jsme dobře, už ve 3. minutě Rybín střelou po zemi poslal gólovou vizitku – 1:0. Měli jsme častěji míč ve své moci, bojovali jsme o každý kousek hřiště, když v 15. minutě se dobře zorientoval Jung a odražený míč poslal za záda gólmana - 2:0. Do konce poločasu se nám nepovedlo přidat ještě třetí gól, takže do kabiny jsme šli za stavu 2:0.
Ve druhé půli trenér postupně vystřídal kluky na lavičce, soupeř získával mírnou převahu a snažil se změnit nepříznivý vývoj zápasu. Po chybě gólmana jsme v 68. minutě zbytečně inkasovali na 2:1, hosté nabrali „vítr do plachet“ a zbývající dvě minuty jsme se "modlili", aby  nevyrovnali. To se jim i přes velkou snahu nepodařilo a závěrečný hvizd rozhodčího potvrdil naše těsné vítězství.

Slova trenéra: Na umělce jsme byli poprvé, snažili jsme se od začátku hrát fotbal hlavně na polovině soupeře a ve druhé půli jsme postupně vystřídali všechny kluky na lavičce. Byl to zápas s výborným soupeřem a klukům děkuji za bojovnost.

Zkopírováno z webu RMSK Cidlina:
PETR PRŮCHA, TRENÉR RMSK: "Je to škoda. Hrálo se na malé umělce, kde byl k vidění jiný styl fotbalu s hodně souboji. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme o dva góly. Pak už to byl vyrovnaný boj, ve druhé půli jsme byli lepší a sahali po vyrovnání. Osobně mě porážka štve, ale klukům musím poděkovat za statečný boj."

Střelci: 3´ Rybín (Pátek), 15´ Jung

Sestava: Mižišin (Doležal) – Herel, Skalický, Škurek, Horák (62´ Solazzo), Rybín (52´ Pánek), Jung (47´ Matějka), Drescher (64´ Horníček), Hronek (36´ Žolták), Pátek, Švarc (60´ Lipták)