ČLŽ: MFK Trutnov – FK Admira Praha 1:3 (1:2)

15. 8. 2015

Z Trutnova vezeme tři body

Hattrickem se blýskl Drescher

Trutnov, Horní Staré Město, sobota 15. srpna – Bez klíčových hráčů, Pouzara a Hájka (v AC Sparta Praha), a zraněného Yuzvaka, jsme odjížděli do Trutnova s pokorou.

Urostlí chasníci z Trutnova začali zhurta, dobře přistupovali k hráčům, hrálo se nahoru dolu, s šancemi na obou stranách. V 9. minutě jsme zahrávali rohový kop a Drescherova trefa hlavou k tyči otevřela skóre zápasu – 0:1. Vzhledem k důrazné hře domácích, pramenily naše chyby, když po jedné z nich ve 20. minutě Trutnov zařídil vyrovnání na 1:1. Čtyři minuty před koncem poločasu Pátkův centr zužitkoval Drescher a parádní hlavičkou do šibenice poslal Admiru znovu do vedení – 1:2.
Ve druhém dějství jsme byli tím lepším týmem, měli jsme více šancí, bohužel dlouho bez gólového efektu. Nakonec jsme se dočkali, v 64. minutě se dostal míč na kopačku Dreschera, který pojistil přízemní střelou na 1:3. Potom Jung promarnil šanci zapsat se mezi střelce a těsně minul bránu, stejně tak Švarc neměl štěstí v koncovce. Ani domácí nelenili, v 68. minutě Heřman odkopnul míč těsně před brankovou čarou a zachránil nás tak od jistého gólu a možných komplikací v samotném závěru zápasu.

Slovo trenéra: „Byl to tuhý boj, s dobrým soupeřem, o výsledek jsme se obávali až do konce hrací doby. Drescherův hattrick potěšil, ale viděl jsem i hodně našich chyb, na kterých budeme pracovat. Cenné vítězství – pochvala všem klukům – zasloužené tři body.“

Vlaďka PS: Cestou do Prahy jsme museli krotit asistenta Robina, který samou radostí z vítězství vyřvával různé chorály a „zpíval“ do mikrofonu „Mexiko“. Naštěstí u sebe neměl doutníky, jinak by je snad klukům rozdal. Nakonec se nám ho podařilo zpacifikovat a v klidu jsme dojeli domů.

Střelec: 9´ Drescher (Jung), 31´ Drescher (Pátek), 64´ Drescher (Pátek)

Sestava: Mižišin - Herel, Heřman, Skalický, Drescher, Rybín (68´ Pánek), Horák (36´ Škurek), Jung, Hronek (36´ Pivoňka), Pátek, Švarc (70´ Lipták)